Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 11 listopada 2019, 14:53

UBOAT – 20 000 mil podmorskiej żeglugi. Na te polskie gry BARDZO czekamy!

Spis treści

UBOAT – 20 000 mil podmorskiej żeglugi

Data premiery: 2020

Producent: Deep Water Studio

Gatunek: symulator

O czym będzie UBOAT?

Ile to czasu minęło od premiery ostatniej odsłony serii Silent Hunter? Dziewięć lat. Dziś ciężko uwierzyć, że symulator okrętu podwodnego, w którym widać głównie maszynerię i bezkresne morze, doczekał się aż pięciu odsłon, nie wspominając nawet o innych, starszych tytułach. Jeśli jednak ktoś uważa Das Boot za jeden z najlepszych filmów o II wojnie światowej, powinien docenić produkcję studia Deep Water. To symulator niemieckiego u-boota, w którym rozpoczynamy karierę w Kriegsmarine.

Gra porzuca jednak typowo techniczno-symulacyjny charakter znany z dawnych produkcji i znacznie bardziej koncentruje się na zarządzaniu załogą w formule zbliżonej do Fallouta Shelter. Tak samo ważne jest tu dbanie o zdrowie psychiczne marynarzy jak wystrzeliwanie torped czy obserwacja horyzontu przez peryskop. Autorzy chwalą się dokładnym odtworzeniem wnętrza okrętu z tamtych czasów, a nawet uwzględnieniem krzywizny Ziemi.

Jak będzie się grało w UBOAT-a?

UBOAT to niezwykle realistyczny symulator w sandboksowym świecie, jednak główny nacisk położono tu nie na znajomość obsługi okrętowego wyposażenia, tylko na sprawne zarządzanie marynarzami oraz dbanie o ich potrzeby. Wyruszając w morze, musimy zatroszczyć się zarówno o zapas uzbrojenia czy paliwo, jak i chociażby o ziemniaki na cały czas trwania patrolu. Wydajemy rozkazy, patrząc na pionowy przekrój okrętu, podobnie jak w Falloucie Shelter, możemy także swobodnie poruszać się po całej jednostce pływającej w trybie FPP. Przetrwanie na morzu oraz wykonywanie zadań gwarantują fundusze na rozwój okrętu oraz jego wyposażenia.

W grę można już zagrać w programie wczesnego dostępu i nie dość, że zbiera ona całkiem dobre recenzje, to jeszcze od kwietnia sprzedała się w cieszącej twórców liczbie ponad 100 tysięcy egzemplarzy.

Dlaczego czekamy?

Bo to połączenie Fallouta Shelter z Silent Hunterem, czyli coś dla młodszych i coś dla starszych fanów gier, wsparte klaustrofobicznym klimatem przebywania na niemieckiej łodzi podwodnej

  1. UBOAT w naszej encyklopedii

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy chętniej kupujesz grę, jeśli to polska gra?

Tak, lubię wspierać naszych
44,6%
Nie, to nie ma dla mnie znaczenia
55,4%
Zobacz inne ankiety
11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać
11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać

Lubimy Wam przypominać o polskich grach, a 11 listopada, czyli dzień obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, wydaje się być idealną okazją do zrobienia tego po raz kolejny.

Niesamowite wydarzenia z polskiej historii godne gier wideo
Niesamowite wydarzenia z polskiej historii godne gier wideo

Święto Konstytucji 3 maja to niezła okazja, by przypomnieć ludzi (i wydarzenia), z których możemy być dumni, których historie byłyby ciekawym materiałem na grę komputerową. I to równie interesującym jak wałkowane od lat akcje amerykańskich żołnierzy.

14 polskich gier, na które nie czekacie, a powinniście
14 polskich gier, na które nie czekacie, a powinniście

Cyberpunk 2077 i Dying Light 2. To najpewniej o tych dwóch tytułach pomyślicie, jeśli ktoś zapytałby Was o najgorętsze tegoroczne hity w polskiej branży gier wideo. Dziś nie będziemy o nich mówić.