GreedFall. Ciekawe gry na PC, w które zagramy w przyszłości
Spis treści
GreedFall
- Producent: Spiders
- Gatunek: RPG
- Data premiery: 10.09.2019
Czy wiesz, czemu wilk tak wyje w księżycoooową noc? Już niebawem dowiemy się tego dzięki GreedFallowi –erpegowej wariacji na temat historii Pocahontas i innych motywów kolonialnych. Jak podaje nasz kolega Jakub Mirowski – GreedFall zapowiada się na grę nieco drewnianą, ale obdarzoną tym szorstkim urokiem dawnych Gothiców. Ma w sobie też coś z pierwszych części cykli Dragon Age oraz Mass Effect. Przemierzamy tu krainę wzorowaną na naszym XVII wieku, podzieloną na Nowy (tak jakby Ameryka) i Stary (tak jakby Europa) Świat.
Naszym zadaniem będzie znalezienie lekarstwa na zarazę pustoszącą ten ostatni kontynent. Jako że lądujemy w kolonialnej rzeczywistości, czeka nas wiele trudnych decyzji do podjęcia i kontakt z intrygującymi realiami Nowego Świata, łączącymi motywy z mitów indiańskich oraz fantasy (jakby to drugie było tam potrzebne). Będziemy musieli balansować między interesami rozmaitych grup, głównie kolonizatorów i tubylców. A poza tym to rasowe action-RPG – z walką, zbieraniem łupów i craftingiem. Jeśli ktoś nie oczekuje kolejnego Wiedźmina 3, to może się bardzo pozytywnie zaskoczyć.
Disintegration
- Producent: V1 Interactive
- Gatunek: FPS / coop / gra sieciowa
- Data premiery: 2020
Marcus Lehto – weteran branży z Bungie, a wcześniej jeden z twórców Halo – kontratakuje. Tym razem wraz z niezależnym studiem V1 Interactive szykuje ciekawe podejście do łączenia FPS-ów i taktyki. W Disintegration z jednej strony będziemy bezpośrednio uczestniczyć w akcji, pilotując unoszącą się nad ziemią maszynę, grawilota. Jednocześnie zaś będziemy wydawać rozkazy naszym podkomendnym.
Oś konfliktu stanowi tendencja ludzi opakowanych w robotyczne konstrukcje – w ten sposób uchronili się przed zarazą pustoszącą Ziemię – do uszczęśliwiania innych ocalałych na siłę i przekształcania ich w podobne „puszki”. Jeden ze zmechanizowanych ludzi, Romer Shoal, postanawia się temu sprzeciwić i stawić czynny opór. Dzięki temu ludzkość ma szansę przetrwać w formie, do jakiej przywykła.