Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 16 kwietnia 2022, 11:30

6 lipca 2013 – Armagedon – Metro 2033. Kalendarium katastrof - słynne końce świata z gier

Spis treści

6 lipca 2013 – Armagedon – Metro 2033

  1. Tytuł gry: Metro (seria)
  2. Lata produkcji: 2010–2019
  3. Gatunek: FPS

Co się stało?

Dwa bliskowschodnie kraje (Iran i Irak lub Liban i Izrael) rozpoczęły wojnę między sobą, wystrzeliwując niewielką ilość pocisków z ładunkiem nuklearnym. Lokalny konflikt szybko jednak przerodził się w globalną zagładę, gdy inne kraje odpaliły łącznie 20 tysięcy głowic nuklearnych w zaledwie 3 dni. Wszystko skończyło się 9 lipca. Krótko po odpowiedzi militarnej Rosjan na kraj ten spadły pierwsze ładunki, w tym jeden eksplodujący bezpośrednio nad Moskwą. W ataku miało zginąć około 140 milionów Rosjan, a 6 lub 7 milionów ocaleć, przynajmniej w pierwszym okresie po zakończeniu działań zbrojnych.

Zostało jeszcze 53% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

Kino masowego rażenia. Najlepsze filmy o katastrofach nuklearnych
Kino masowego rażenia. Najlepsze filmy o katastrofach nuklearnych

Apokalipsa jako motyw filmowy funkcjonuje już od wielu lat. Dziś wplata się w nią wątki fantasy bądź SF, wcześniej często nawiązywała do wydarzeń historycznych lub prawdopodobnych – w tym zabaw bombą atomową.