Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 16 kwietnia 2022, 11:30

21 grudnia 2012 – „druga katastrofa”, której nie było – Assassin’s Creed 3. Kalendarium katastrof - słynne końce świata z gier

Spis treści

21 grudnia 2012 – „druga katastrofa”, której nie było – Assassin’s Creed 3

  1. Tytuł gry: Assassin’s Creed 3
  2. Rok produkcji: 2012
  3. Gatunek: gra akcji TPP

Co się stało?

21 grudnia 2012 roku miało dojść do tzw. „drugiej katastrofy” poprzez koronalny wyrzut masy. Tak określa się ogromne obłoki plazmy ze Słońca wyrzucane w przestrzeń kosmiczną ze znacznym przyspieszeniem w obszarze korony słonecznej. Ludzie mieli od dawna przewidywać, że w tym czasie dojdzie do wydarzenia, które praktycznie zmiecie nas z powierzchni Ziemi, ale przez lata ignorowali tę przepowiednię.

O nadchodzącej tragedii dowiedział się również asasyn Desmond Miles, a sposób na jej powstrzymanie miał być ukryty w Wielkiej Świątyni na terenie Nowego Jorku. Obiekt ten potrzebował jednak źródeł zasilania rozrzuconych po całym globie. Im więcej Desmond wiedział, tym bardziej przekonywał się, że uratowanie świata będzie wymagało od niego najwyższego poświęcenia.

W samej świątyni – mimo wyboru, jakiego mógł dokonać – Desmond przyjął na siebie flarę słoneczną i oddał własne życie, by uratować ludzkość.

Jakie byłyby konsekwencje?

Gdyby asasyn wybrał inaczej, przeżyłby, ale wraz z nim na Ziemi ocalałaby jedynie garstka ludzi. Desmond zostałby przez nich uznany za przywódcę, a w zasadzie za boga, choć po jego śmierci zignorowaliby jego mądrości i raz jeszcze wkroczyli na ścieżkę błędów, agresji, wojen, konfliktów.

  1. Więcej o serii Assassin’s Creed 3

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

Kino masowego rażenia. Najlepsze filmy o katastrofach nuklearnych
Kino masowego rażenia. Najlepsze filmy o katastrofach nuklearnych

Apokalipsa jako motyw filmowy funkcjonuje już od wielu lat. Dziś wplata się w nią wątki fantasy bądź SF, wcześniej często nawiązywała do wydarzeń historycznych lub prawdopodobnych – w tym zabaw bombą atomową.