Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2024, 08:35

Współtwórcy Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077 ujawnią pierwsze szczegóły swojego singleplayerowego, mrocznego RPG akcji z otwartym światem

The Blood of Dawnwalker to pełny tytuł mrocznego RPG akcji od studia Rebel Wolves, założonego przez weteranów CD Projektu RED, w tym reżysera Wiedźmina 3.

Źródło fot. Rebel Wolves / Bandai Namco.
i

Prawie 3 lata po założeniu nowego studia reżyser Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu wreszcie pokaże debiutancki projekt swojego zespołu: The Blood of Dawnwalker. Firma Bandai Namco (wydawca gry) opublikowała pierwszy materiał z gry studia Rebel Wolves, aczkolwiek nie jest to pełnoprawny zwiastun. Filmik potwierdza jedynie pełny tytuł i logo gry oraz miejsce akcji (Vale Sangora), ale też zapowiada ujawnienie projektu w pełnej krasie 13 stycznia 2025 roku.

Ten swoisty teaser polskiej produkcji możecie obejrzeć poniżej.

Materiał nie zdradził wiele ponad pełny tytuł gry, bo większość informacji podanych w opisie w mediach społecznościowych znamy z poprzednich doniesień z Rebel Wolves. The Blood of Dawnwalker ma być pierwszą częścią „sagi” i niejako wprowadzeniem do uniwersum: mrocznego fantasy, które zwiedzimy w ramach RPG akcji z otwartym światem o skali porównywalnej z drugim dodatkiem do trzeciego Wiedźmina.

Skojarzenia z sagą CD Projekt Red mogą też wzbudzać zdania z teasera, w tym wzmianka o „pełni wilczego księżyca” (czy też „księżycu w pełni wilka”; w oryg. „full wolf moon”) oraz zdanie: „Świat potrzebuje tego, czego się obawia” („The world needs what it fears”). Na razie nie sposób powiedzieć coś więcej na temat projektu, także możemy tylko czekać na pełnoprawną prezentację gry.

The Blood of Dawnwalker zmierza na PC, PS5 i XSX/S.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej