W taki wynik Baldur's Gate 3 na Steam wierzyło niewielu, nie śnili o tym nawet twórcy
Baldur’s Gate 3 stał się jedną z najpopularniejszych gier w historii Steam. Wyniki aktywności kompletnie zaskoczyły twórców.
W zeszłym tygodniu wczesny dostęp opuściła gra Baldur's Gate III. Wszyscy spodziewali się, że wersja 1.0 cieszyć się będzie dużym wzięciem, ale prawdziwa skala jej popularności zaskoczyła nawet samych deweloperów.
- Od momentu premiery wydania 1.0 każdego dnia gra ustanawia nowy rekord aktywności.
- Wczorajszy rekord wyniósł 814 666 graczy bawiących się równocześnie na Steamie.
- Taki wynik oznacza, że Baldur’s Gate 3 udało się wbić do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych gier w historii Steam (9. miejsce ogólnie i 4. pozycja wśród gier single player).
- Okazało się to kompletnym zaskoczeniem nie tylko dla samych graczy, ale również twórców gry.
- Szef studia Larian, Swen Vincke, przyznał niedawno, że spodziewał się dla BG3 rekordu aktywności na poziomie 100 tys. graczy bawiących się równocześnie.
- Vincke zażartował, że takie prognozy przedstawił działowi IT studia, więc najlepiej będzie, jak przez jakiś będzie unikał członków tego zespołu.
Przypomnijmy, że wersja 1.0 Baldur’s Gate 3 zadebiutowała na PC 3 sierpnia, kończąc tym samym trwający prawie trzy lata okres wczesnego dostępu.
Gra spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Średnia ocen mediów branżowych wynosi 95% według serwisu Metacritic. To drugi najwyższy wynik w tym roku i raptem o 1% niższy niż ten lidera, czyli The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (trzeba jednak przyznać, że liczba ostatecznych ocen przyznanych już BG3 jest niewielkie – raptem 6). Z kolei na Steamie, licząc recenzje graczy z ostatnich 30 dni, 95% chwali BG3, co kategoryzowane jest jako „przytłaczająco pozytywny” odbiór projektu.
Warto dodać, że 6 września ukaże się wersja dla konsoli PlayStation 5. Aktualnie to jedna z najczęściej preorderowanych gier w PS Store. W planach jest również wydanie na Xboksa Series S i Xboksa Series X, ale nie wiadomo kiedy się ono ukaże, gdyż autorzy natknęli się na spore problemy techniczne, zwłaszcza w co-opie na podzielonym ekranie.
- Recenzja Baldur’s Gate 3 po 20 godzinach gry - warto było czekać te 23 lata
- Baldur’s Gate 3 – poradnik