autor: Miriam Moszczyńska
Tajemniczy gracz LoL-a wygrywa 99% swoich meczów - króluje w rankingach
Serwer NA w LoL-u spotkała pewna anomalia. Najlepszy gracz w rozgrywkach rankingowych Flex ma 99% wygranych meczów. Czemu lub komu zawdzięcza taki wynik?
Źródło: leagueoflegends.com
Na serwerze Ameryki Północnej w League of Legends ma miejsce bardzo dziwna sytuacja. Graczowi o pseudonimie Year Year U Fish udało się uzyskać zatrważające 99% wygranych meczów. Co najciekawsze, nie do końca wiadomo, jak to się stało.
Najlepszy gracz na NA
Year Year U Fish osiągnął rangę Challengera w rozgrywkach Flex. Jego aktualny wynik to 241 wygranych i zaledwie 3 porażki, co przekłada się na wspomniane 99% win rate.
Posiada on 2198 punktów LP, dzięki czemu może pochwalić się tytułem najlepszego gracza w rankedach Flex na serwerze Ameryki Północnej. Jeśli zaś chodzi o kolejkę Solo/Duo, tam Year Year U Fish osiągnął Platynę 1.
Mecze rozgrywa on w roli supporta, a najczęściej wybieranymi przez niego bohaterami są: Thresh, Karma i Nautilus. W czym więc kryje się sekret wygrywania? Bardzo możliwe, że w mechanice Flexów.
Recepta na wygrywanie
Na stronie op.gg, gdzie znajdują się dane na temat wszystkich meczów rozegranych przez Year Year U Fish, możemy zauważyć, że zawsze dobiera się on z czterema innymi graczami. W jego drużynie powtarzają się m.in. następujące pseudonimy:
- TES Jackeylové – gracz z Platyny, który specjalizuje się w roli ADC.
- fire 1n the hole 1 – gracz z Platyny, głównie skupia się na rolach jungla/top lane.
- Klingande7 – ponownie gracz z Platyny, choć w Solo/Duo osiągnął poziom Diamentu. Top laner.
- cai jiu bi zui – gracz z Diamentu. Najczęściej gra w roli junglera.
Tym, co łączy tych oraz kilku innych pojawiających się w meczach Year Year U Fish graczy, jest fakt, że przegrywają większość swoich starć, gdy w ich drużynie nie ma Challengera. Sugeruje to, że gracz jest po prostu smurfem, który dobiera się ze słabszymi graczami.
To z kolei pozwala mu „miażdżyć” przeciwników w meczach. Przewagę widać również po czasie rozgrywanych gier – większość z nich nie przekracza nawet 20 minut. I choć to wyjaśnienie nie musi być w 100% prawdziwe, to wydaje się najbardziej logiczne.
Niewykluczone, że w grę mogą wchodzić także cheaty, jednak osiągnięcie Challengera bez bycia wykrytym brzmi jeszcze absurdalniej niż win rate na poziomie 99%.