BioShock 2 - test wydajności
Tworząc kontynuację BioShocka deweloperzy zrobili użytek z tej samej technologii graficznej, co w części pierwszej. Przetestowaliśmy, jak sequel radzi sobie na różnych konfiguracjach hardware'owych.
Podsumowanie
Zgodnie z tym, co napisaliśmy we wstępie do artykułu, BioShock 2 nie jest grą, która wyciśnie ostatnie soki z naszego sprzętu. Do całkowicie płynnej rozrywki na maksymalnych ustawieniach wystarczy komputer za mniej niż 2000 złotych!
Niestety, kolejny już raz, sterowniki ze stajni NVIDIA generują zauważalnie większe obciążenie procesora. Choć w typowych sytuacjach różnica jest niezauważalna, to w przypadku gdy będziemy posiadać niższej klasy procesor, to może się okazać że będzie po prostu za wolno. Różnica rzędu 15% piechotą nie chodzi. Jednak, gdy już procesor nie stanowi ograniczenia, to karty z GeForce w nazwie sprawdzą się lepiej niż odpowiedniki cenowe z obozu ATI – generalnie, bo są od tego oczywiście wyjątki. Szczególnie dobrze wypada tutaj GTX 260, GTS 250 oraz 9600 GT. Również GTX 275 zdecydowanie wyprzedza swoich rywali cenowych.
Warto zaznaczyć, że gra w pewnym stopniu korzysta ze sporej pojemności pamięci RAM na karcie graficznej – mowa o wielkości 1 GB. Podobnie jak w przypadku pierwszego BioShocka może się okazać, że karty z 256 MB pamięci będą mocno kuleć w wielu momentach gry.
Tomasz „focus” Niechaj
Dziękujemy za wypożyczenie sprzętu firmom: