Razer Viper kontra Logitech MX 510
Producenci proponują nam coraz bardziej zaawansowane urządzenia, dającej wieksze możliwości podczas zabawy - takimi właśnie produktami są opisywane myszy firmy Logitech MX 510 oraz Razer Viper.
MX 510 to rozwinięcie modelu MX500. Seria myszy MX firmowanych przez firmę Logitech zadebiutowała na rynku nieco ponad rok temu. Seria MX składała się wówczas z następujących modeli: MX 300, MX 500, MX 700.
W zasadzie wszystkie modele od razu okazały się hitami, MX 500 natomiast stał się ulubieńcem wymagających graczy. Każdy szanujący się gracz musiał posiadać właśnie ten model myszki, który znakomicie sprawdzał się w szybkich grach akcji typu Counter-Strike czy Unreal Tournament. Co ciekawe to właśnie mysz MX 500 stała się w zasadzie pierwsza myszą optyczną, wybieraną przez graczy – dotychczas, zawodowcy preferowali rozwiązania tradycyjne (czyli mysz z kulką), gdyż dysponowały one wyższa rozdzielczością (dokładnością). Taką właśnie myszą był Razer Boomslang/Boomslang 2000, czyli obowiązkowe wyposażenie zawodowych graczy. Boomslang w wersji 2000 mógł pochwalić się rozdzielczością 2000dpi (czyli 2000 punktów na cal kwadratowy), co stawiało nawet w dzisiejszy6ch czasach jest wartością zawrotna – dla porównania dodam, że MX 510 posiada rozdzielczość 800dpi a Viper 1000dpi (więcej na temat parametrów obu urządzeń przeczytacie w dalszej części tekstu). To właśnie Viper jest pierwszą myszą optyczna spod znaku Razera i ma ogromną stać się prawdziwym hitem wśród urządzeń tego typu.
Najważniejszymi cechami myszek, jest dokładność oraz prędkość reakcji na ruchy wykonywane przez użytkownika. Obie te własności są determinowane przez cały szereg parametrów jakimi dysponują urządzenia: rozdzielczość sensora optycznego, liczbę wykonywanych zdjęć powierzchni po której porusza się mysz czy też „precyzja” i częstotliwość przesyłanych informacji do komputera.