Sprzęt dla Gracza
Sprzęt i oprogramowanie dla graczy
Zestawienie artykułów związanych ze sprzętem oraz akcesoriami dla graczy. Znajdziesz tu także poradniki i przewodniki dotyczące oprogramowania użytkowego, które przydaje się miłośnikom elektronicznej rozrywki.
Test bezprzewodowego zestawu Cordless Desktop Optical
artykuł7 lutego 2002
Test bezprzewodowego zestawu Cordless Desktop Optical, składającego się z dwóch części: klawiatury okraszonej mianem „Zero Degree Tilt” oraz myszy Cordless MouseMan Optical.
Test kierownicy Twin Turbo 2 Deluxe Force Feedback
artykuł17 grudnia 2001
Na rynku dostępnych jest mnóstwo „kierownic” komputerowych. Każdy znajdzie urządzenie najbardziej mu odpowiadające. My zajęliśmy się kierownicą TWIN TURBO 2 DELUXE FF.
KaZaA / Morpheus
artykuł6 listopada 2001
KaZaA to darmowy program (należący do kategorii ADWARE), dzięki któremu zyskuje się dostęp do olbrzymiej sieci, w której znaleźć można mp3jki, filmy, archiwa, dokumenty i obrazki.
Direct Connect
artykuł6 listopada 2001
Direct Connect to kolejny przedstawiciel szerokiej gamy programów do współdzielenia plików przez Internet. Należy on do kategorii „Adware”, tzn. korzystanie z niego okupione jest oglądaniem reklam.
AudioGalaxy
artykuł6 listopada 2001
AudioGalaxy to system współdzielenia zasobów (głównie muzyki) w Internecie. W przeciwieństwie do konkurencji, takiej jak KaZaA, Gnutella czy chociażby podupadający Napster, AG forsuje zupełnie inną filozofię i sposób użytkowania.
Programy do pobierania witryn internetowych
artykuł15 marca 2001
... czyli co takiego zainstalować na swoim komputerze, aby móc bez końca przeglądać ulubione serwisy, portale i witryny płacąc niższe rachunki za internet.
Język Internetu
artykuł7 marca 2001
Osoba wkraczająca w świat internetu spotyka na swojej drodze masę przeróżnych skrótów, haseł i innych dziwnych ciągów znaków. Jest to specyficzny język użytkowników sieci, stworzony po to, aby w procesie komunikacji zminimalizować powtarzające się zwroty.
Porównanie programów do wznawiania transferu
artykuł1 marca 2001
Zrywanie połączeń nie jest tylko domeną naszych krajowych dostawców usług inernetowych. Jednak nie jesteśmy wobec tego zjawiska bezsilni. Istnieje wiele programów uodparniających pobierane pliki na zrywane połączenia. Przedstawiamy porównanie 8 z nich.
Podstawy UNIX'a i Linuxa
artykuł19 lutego 2001
UNIX, a zwłaszcza systemy UNIXo-podobne, np. Linux, powoli przestają być domeną elit informatycznych a zaczynają "trafiać pod strzechy". Niniejszy artykuł ma na celu wprowadzenie w podstawy czytelnika, który nigdy wcześniej nie miał z nimi do czynienia.
Ścieżki Internetu - Łącze stałe
artykuł7 lutego 2001
Jedna z części serii artykułów poświęconych możliwościom podłączenia się do Internetu, przedstawiająca sposób z wykorzystaniem niestety jeszcze bardzo drogiego łącza stałego.
Ścieżki Internetu - Łączność satelitarna
artykuł6 lutego 2001
Jedna z części serii artykułów poświęconych możliwościom podłączenia się do Internetu, przedstawiająca sposób z wykorzystaniem oferty operatorów telewizji satelitarnej.
Ścieżki Internetu - Telewizja kablowa
artykuł5 lutego 2001
Jedna z części serii artykułów poświęconych możliwościom podłączenia się do Internetu, przedstawiająca sposób z wykorzystaniem coraz popularniejszej w ostatnim czasie Telewizji kablowej.
Ścieżki Internetu - SDI
artykuł2 lutego 2001
Jedna z części serii artykułów poświęconych możliwościom podłączenia się do Internetu, przedstawiająca sposób z wykorzystaniem najnowszej oferty TPSA czyli SDI.
Ścieżki Internetu - ISDN
artykuł1 lutego 2001
Jedna z części serii artykułów poświęconych możliwościom podłączenia się do Internetu, przedstawiająca sposób z wykorzystaniem cyfrowej linii telefonicznej ISDN.
Ścieżki Internetu - Modem
artykuł30 stycznia 2001
Jedna z części serii artykułów poświęconych możliwościom podłączenia się do Internetu, przedstawiająca sposób z wykorzystaniem modemu.
Ścieżki Internetu
artykuł30 stycznia 2001
Wstęp do serii artykułów traktujących o różnych sposobach podłączenia się do globalnej sieci.
GetRight
artykuł29 stycznia 2001
Chcesz płacić mniejsze rachunki za telefon, ściągnąć pliki, o których dotychczas tylko marzyłeś, uczynić swoje życie mniej stresującym – przeczytaj poniższy artykuł, a znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania.
IRC
artykuł26 stycznia 2001
Zapewne znaczna część użytkowników sieci słyszała o terminie IRC i kojarzy sobie to słowo mniej lub bardziej mgliście z tzw. "sieciowymi pogaduszkami". Nie wszyscy jednak wiedzą, co ten termin dokładnie oznacza.
Napster
artykuł22 stycznia 2001
Program napisany przez studenta I-go roku informatyki, obecnie jest używany przez ponad 5 milionów ludzi na całym świecie. Czy będzie można go dłużej używać zależy od wyniku rozprawy Recording Industry Association of America (RIAA) vs Napster Inc.
ICQ
artykuł22 stycznia 2001
ICQ to jeden z najpopularniejszych programów umożliwiających komunikację i pogaduszki "na żywo" z innymi użytkownikami sieci z całego Świata.
NEWS grupy
artykuł22 grudnia 2000
Newsgrupy, listy dyskusyjne etc. Co to jest, jak się tam dostać i jak zachowywać, aby zostać zaakceptowanym przez stałych bywalców.
FTP
artykuł22 grudnia 2000
FTP to w dobie coraz lepszych łączy protokół, który wciąż zyskuje na znaczeniu, nie wszyscy jednak wiedzą, jak działa i czym różni się chociażby od HTTP.
Gadulec
artykuł22 grudnia 2000
Gadu-Gadu to zdobywający coraz większe rzesze zwolenników w naszym kraju komunikator, zbliżony funkcjonalnością do popularnego ICQ, ale różniący się m.in. możliwością wysyłania SMS-ów.
Opera
artykuł22 grudnia 2000
Najmniej znana z dobrych przeglądarek, ale zdecydowanie warta zainteresowania.
Netscape Navigator
artykuł22 grudnia 2000
Niegdyś niekwestionowana królowa przeglądarek, dziś "Netszkapa" powoli odchodzi w cień.
artykuł20 grudnia 2000
Podstawowe informacje przydatne w konfiguracji i przy posługiwaniu się pocztą elektroniczną.
Porównanie przeglądarek internetowych
artykuł17 grudnia 2000
Większość z nas używa przeglądarki Internet Explorer, wbudowanej w system Windows. Czy jednak jest to optymalny wybór? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.