Overlord 2: Empire Heartland
Aktualizacja:
Empire Heartland
Mapa

Legenda:
Ważne miejsca
1. Wejście na kamienną drogę;
2. Kamień umożliwiający wcielenie się w jednego z Minionów;
3. Gargantuan;
4. Namioty z ubraniami gwardzistów;
5. Polanka;
6. Posiadłość Dreariusa;
7. Lektyka.
Artefakty
A. Katalizator zaklęć.
Przejścia
P1. Przejście do Empire Harbor.
Opis przejścia
![]() | ![]() |
Ruszaj przed siebie. Dojdziesz do miejsca, w którym da się wejść na kamienną drogę [1] , ale trzymaj się od niej z daleka. Strażnik obserwuje to miejsce, więc żadna magiczna istota na drogę nie wejdzie.
Zamiast tego ruszaj dalej górską, wąską ścieżką. Dojdziesz do małej polanki - idealne miejsce na teleport!
![]() | ![]() |
Nieco wyżej znajdziesz jednego ze Strażników - rozwal jego wieżę. Następnie skorzystaj z pobliskiego magicznego kamienia [2] , by przejąć władzę nad ruchami jednego ze sługusów.
![]() | ![]() |
Skorzystaj z Minionów do przedostania się na drugą stronę głównej drogi. Przejdź po rozpadającym się łuku, po czym ruszaj dalej ścieżką. Zauważysz w dole wyjątkowo mocnego i wielkiego przeciwnika - Gargantuana [3] .
![]() | ![]() |
Wejdź do namiotu [4] , by uzyskać ubrania gwardii. Następnie podejdź do wspomnianego superżołnierza. Wróg będzie próbował Cię staranować. Ustaw się więc tak, aby szarżując wpadł w pobliską bramę.
![]() | ![]() |
Przeciwnik powinien z impetem walnąć w bramę i ją otworzyć. Po drugiej stronie znajdziesz kolumnę kolejnego Strażnika. Zniszcz ją, a następnie wykończ wszystkich pobliskich żołnierzy. Uważając na dwóch kolejnych strażników, oczyść główną drogę z legionistów.
Wejdź na pobliską polankę [5] . Tutaj sprawy się mocno komplikują, bowiem wieże Strażników są niemal niezniszczalne, po okolicy chodzi sobie superżołnierz, a wszystkiego pilnuje katapulta.
![]() | ![]() |
Zostaw większość Minionów z dala od Strażników, a pojedynczym sługusem tak pokieruj, by szarżujący na Ciebie superżołnierz zniszczył wieże Strażników.
Po zniszczeniu wież wycofaj się i wróć do ciała Overlorda. Kierując Panem Ciemności wejdź wraz z armią Minionów do posiadłości niejakiego Dreariusa [6] , znajdującej się tuż koło zniszczonych przed chwilą wież Strażników.
![]() | ![]() |
Zabierz artefakt [A] zwiększający moc czarów do swojego teleportu, a następnie wróć do posiadłości Dreariusa. Zniszcz kolumny po lewej i prawej stronie dziedzińca. W ten sposób otrzymasz dostęp do schodów wiodących na wyższy poziom.
![]() | ![]() |
Wykończ znajdujących się tam łuczników. Każ sługusom zniszczyć kolumny na środku (będą musiały przejść przez wąskie przejście, by tego dokonać). W ten sposób otworzysz przejście na tyły posiadłości. Tam znajdziesz trochę złota, broni, lektykę [7] i Dreariusa we własnej osobie. Rozpraw się z właścicielem, zabijając go lub przejmując kontrolę nad jego umysłem. Każ czterem Minionom chwycić za lektykę, a następnie sam do niej wsiądź.
- Overlord II - poradnik do gry
- Overlord 2: Poradnik do gry
- Overlord 2: Zadania główne
- Overlord 2: Prolog
- Overlord 2: Hunting Grounds
- Overlord 2: Nordberg Sanctuary
- Overlord 2: Nordberg Town
- Overlord 2: Tower
- Overlord 2: Nordberg Sanctuary (raz jeszcze)
- Overlord 2: Nordberg Town (oblężenie miasta)
- Overlord 2: Nordhaven
- Overlord 2: Everlight Reef
- Overlord 2: Everlight Jungle
- Overlord 2: Everlight Facility
- Overlord 2: Everlight Temple Outskirts
- Overlord 2: Everlight Temple
- Overlord 2: Everlight Temple Outskirts (raz jeszcze)
- Overlord 2: Everlight Town
- Overlord 2: Empire Harbor
- Overlord 2: Empire Heartland
- Overlord 2: Empire Sewers
- Overlord 2: Empire Arena
- Overlord 2: Wasteland Main
- Overlord 2: Wasteland Sanctuary Town
- Overlord 2: Wasteland Sanctuary Depths
- Overlord 2: Wasteland Sanctuary Town (raz jeszcze)
- Overlord 2: Empire Hills
- Overlord 2: Empire City
- Overlord 2: Empire Palace
- Overlord 2: Zadania główne
- Overlord 2: Poradnik do gry
Komentarze czytelników
Witam. Nie wiem czy to dobre miejsce na ten temat.
Mam natomiast taki problem: Gram w Overlord'a 2 i znajduję się w momencie gdy powinienem pokonać króla salamander. W pewnym momencie wywaliło mnie do pulpitu. Ale to nic, zdarzało to się wcześniej. Odpalam grę ponownie i okazuje się, że teleportuje się w przejściu do wieży obok siedliska gnomów. Gdy chcę iść do króla salamander droga okazuje się zablokowana.
Więc proszę was o SAVE z momentu przed walki z gnomami, bo chcę to misję przejść samemu. Jednakże, jeżeli nikt nie posiada takiego, nie pogardzę savem tuż po misji.
Hej,Autor poradnika napisał,że w jednej misji z królową pająków gra nie reaguje prawidłowo,ale nie ma racji.Trzeba wysłać sługe i trzymać cały czas lewy shift i wtedy można śmiało opcją sweep(Lewy i prawy przyciska myszy razem) nim kierować.Pozdrawiam
Znalazłem wszystkie totemy sługów a Sękol twierdzi, że są jeszcze inne do zdobycia.
Czy to błąd w grze czy faktycznie jest ich więcej?
Udało mi się zdobyć jeden artefakt który nie był opisany w poradniku
.
Dobry poradnik, dzięki za pomoc.
Do tej gry nie potrzebny jest Pad
ja całą gre przeszedłem bez pada
przy królowej robiłem sweepa [shift]+[lewy myszy] i trzymając [shift] sterowałem minionem. Powiem od siebie, że zieloni słabo sprawdzają się w walce z królową, tak jak napisał Sandro, brązowi+czerwoni :)
nawiasem mówiąc, bardzo dobry poradnik.
Pozdrawiam.
Zróbcie poradnik do Anno4, a nie do tej prostej gry.
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.







![Wejdź do namiotu [4] , by uzyskać ubrania gwardii - Empire Heartland | Zadania główne w Overlord II - Overlord II - poradnik do gry](https://cdn.gracza.pl/galeria/Html/Poradniki/898/624750578.jpg)





![Zabierz artefakt [A] zwiększający moc czarów do swojego teleportu, a następnie wróć do posiadłości Dreariusa - Empire Heartland | Zadania główne w Overlord II - Overlord II - poradnik do gry](https://cdn.gracza.pl/galeria/Html/Poradniki/898/624750671.jpg)


