Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Grand Ages: Medieval - poradnik do gry

Grand Ages: Medieval - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Produkcja | Ekonomia w Grand Ages Medieval poradnik Grand Ages: Medieval

Ostatnia aktualizacja: 20 września 2019

Produkcja

Wytwarzanie wszystkich dóbr dostępnych w grze jest nieodzownym elementem rozwijania miast, prowadzenia handlu i bogacenia się. Żeby przebiegała jak najlepiej musisz pamiętać o kilku zasadach związanych z jej rozwojem. Przede wszystkim pamiętaj, żeby odpowiednio wcześnie inwestować punkty rozwoju w drzewko produkcji. Dzięki temu zwiększysz wydajność poszczególnych zakładów i zapewnisz sobie dostęp do poszczególnych typów surowców wtórnych.

Musisz wiedzieć, że budowanie nowych zakładów produkcyjnych znacznie przyczynia się do liczebności miast. Jeśli mieszkańcy będą mieli gdzie pracować to pewne jest, że w mieście pozostaną. Na przestrzeni całej rozgrywki dla jednego miasta możesz wybudować maksymalnie 150 zakładów produkcyjnych, które w sposób automatyczny znajdą dla siebie pracowników i rozpoczną produkcję o ile ich zapotrzebowanie na surowce będzie zaspokojone.

Pamiętaj, że budowa zakładów jest ściśle powiązana z innymi elementami infrastruktury miejskiej. Żeby zbudować maksymalną ilość fabryk, musisz wznieść też kaplicę i kościół. W drzewku rozwoju infrastruktury znajdziesz też opcję, którą umożliwia dobudowanie dodatkowych zakładów, żeby liczba ludności w mieście osiągnęła poziom 15 tysięcy.

Zakładając, że korzystasz z maksymalnej liczby zakładów na pewno zauważysz, że bardzo łatwo o nadwyżkę produkcji. Dotyczy to szczególnie żywności i drewna. Żeby nie tracić nadwyżek towaru musisz w mieście zbudować magazyny, które pozwolą na składowanie nieograniczonej ilości towarów. Rozwinięcie magazynu do odpowiedniego poziomu umożliwi ci podejmowanie wszystkich rodzajów produktów, a nie tylko tych, które w danym mieście są wytwarzane.

W dalszym punkcie poradnika znajdziesz poszczególne informacje o surowcach i drzewku produkcji.

Drzewko rozwoju produkcji

Nazwa - Produkcja | Ekonomia w Grand Ages Medieval - Grand Ages: Medieval - poradnik do gry

Nazwa

Korzyść

Piekarnia

Możesz piec chleb z wykorzystaniem zboża i miodu

Pszczelarstwo

Wydajność pasiek wzrasta trzykrotnie

Komentarz: W ramach powyższych opcji rozwoju masz możliwość zwiększenia produkcji miodu i wykorzystanie go do wypieków, które są dobrem luksusowym. Pamiętaj, żeby zakładać piekarnie w tych samych miastach w których uprawiasz zboże i masz pasieki. W ten sposób w pełni wykorzystasz potencjał wzmocnienia. Ze względu na większą wydajność produkcji najlepiej będzie, jeśli wybudujesz magazyn przechowujący nadwyżki towaru.

Nazwa

Korzyść

Browar

Możesz produkować piwo z wykorzystaniem zboża

Płodozmian trójpolowy

Podwojona produkcja zboża

Ulepszony pług

Wydajność produkcji zboża wzrasta o 50%

Komentarz: Dzięki zwiększonej produkcji zboża możesz wykorzystać jego nadwyżki do zewnętrznej dystrybucji i produkcji dóbr luksusowych. Warto w miastach korzystających z pól uprawnych budować browary, które będą zaopatrywać mieszkańców w piwo. Dzięki temu uzyskasz wysoki poziom dobrobytu w miastach a produkcja będzie przebiegać płynnie.

Nazwa

Korzyść

Kuźnia

Możesz produkować narzędzia z węgla i stali

Górnictwo

Zwiększa wydobycie we wszystkich kopalniach o 1, a w kopalniach węgla o 2

Kowalstwo

Produkcja drewna i wyrobów metalowych wzrasta dwukrotnie, a wydajność metalurgii wzrasta o 1

Warsztat

Możesz produkować ozdoby z materiałów garncarskich i narzędzi

Warsztat tkacki

Możesz tworzyć tkaniny z wykorzystaniem wełny

Hodowla owiec

Podwojenie produkcji wełny

Krosno tkackie

Wydajność warsztatów tkackich wzrasta dwukrotnie

Zakład krawiecki

Możesz wytwarzać odzież z tkanin i futer

Hodowla

Dwukrotne zwiększenie produkcji futer

Zostało jeszcze 71% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie