Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 1 grudnia 2020, 14:40

Kościół Dzieci Atomu. 7 najciekawszych frakcji w uniwersum Fallouta

Spis treści

Kościół Dzieci Atomu

  1. Która część? Fallout 3 i 4
  2. Gdzie ich znajdziemy? W Megatonie i The Nucleus

Świat został zniszczony przez gigantyczną siłę, więc nic dziwnego, że ludzie, którzy to przetrwali, zaczęli tę siłę czcić. Mówimy tu oczywiście o broni nuklearnej. Kult ten związany jest z miasteczkiem Megatona, zbudowanym wokół bomby jądrowej, która nie eksplodowała. Wokół owej lokacji twórcy Fallouta 3 zbudowali jedno z bardziej zapadających w pamięć zadań w całej grze. W końcu jak często możemy wysadzić w grze całe miasto?

Wyznawcy religii uznali, że eksplozja jądrowa jest aktem stwórczym, dzięki któremu powstają nowe wszechświaty, Wielka Wojna z kolei była takim aktem na skalę masową. Oczywiście manifestacją świętości atomu dla jego „dzieci” jest radiacja. Skażone miejsca stają się więc dla nich wymarzonymi punktami do zakładania kapliczek.

Jak każda sekta, Kościół Dzieci Atomu posiada duchowych liderów, których słuchają się zwykli wyznawcy. Ich wiara zakłada ascezę i wiernych zobaczymy głównie ubranych w szmaty oraz uzbrojonych w prostą broń ze śmieci.

Kontynuację historii kultu atomu mogliśmy zobaczyć w DLC do Fallouta 4 pt. Far Harbor. Frakcja ta odgrywa tam dość istotną rolę, ale nie będziemy tutaj marnować miejsca na psucie Wam opowieści.

CIEKAWOSTKA

W japońskiej wersji Fallouta 3 usunięto możliwość zdetonowania bomby w Megatonie. Jeśli to nie jest oczywiste, to dopiszę, że Japonia jest jedynym krajem na świecie, na którego terenie doszło do bojowego użycia broni jądrowej.

Marcin Strzyżewski

Marcin Strzyżewski

W GRYOnline.pl zaczynał w dziale publicystyki, później był kierownikiem działu technologii, co obejmowało zarówno newsy oraz publicystykę, jak i kanał tvtech. Wcześniej pracował w wielu miejscach, m.in. w redakcji portalu Onet. Z wykształcenia rusycysta. Od lat planuje, żeby wrócić do nurkowania, ale na razie jest zajęty głównie psem, królikiem i kanałem youtube’owym, na którym opowiada o krajach byłego ZSRR.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Dasz Falloutowi 76 drugą szansę?

Tak
6,7%
Raczej nie
6%
Jak trafię na dobrą promocję, to tak
18%
Zdecydowanie nie
61,3%
Cały czas gram w Fallouta 76
7,9%
Zobacz inne ankiety
11 naszych ukochanych frakcji z gier wideo
11 naszych ukochanych frakcji z gier wideo

Jakie frakcje najmocniej zapadły nam w pamięć i dlaczego? Opisujemy najbardziej wyraziste stronnictwa z gier wideo, a przy okazji nasze redakcyjne grono dzieli się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami z nimi związanymi.

Postapo ma Fallout na imię – 20 skojarzeń na 20. urodziny serii
Postapo ma Fallout na imię – 20 skojarzeń na 20. urodziny serii

Vault-Boy, maskotka serii, już za rok będzie mogła legalnie upić się w Ameryce. Minęło 20 lat od wydania pierwszej części Fallouta, a my przedstawiamy 20 elementów, które najbardziej przypominają nam o wielkości serii!

Postapokalipsa niczyja - jak Bethesda kupiła za bezcen markę Fallout
Postapokalipsa niczyja - jak Bethesda kupiła za bezcen markę Fallout

12 lipca 2004 roku, czyli dokładnie jedenaście lat temu, Bethesda poinformowała świat, że to ona stworzy długo oczekiwaną grę Fallout 3. Twórcy serii The Elder Scrolls uzyskali niezbędną do tego celu licencję, ale marzył im się cały pakiet.