Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 11 grudnia 2016, 11:39

Piraci z Karaibów (Pirates of the Caribbean). 13 nisko ocenionych gier, które pokochali gracze

Spis treści

Piraci z Karaibów (Pirates of the Caribbean)

Piraci z Karaibów w liczbach:

  1. Średnia ocen wg Metacritic: 64% (PC)
  2. Średnia ocen wg GameRankings: 67% (PC), 69% (Xbox)
  3. Pozytywne recenzje na Steamie: – (brak gry w sklepie)
  4. Ocena czytelników GRYOnline.pl: 8,6 (PC)

Historia gier wideo pokazuje, że gracze lubią rozbudowane produkcje polegające na poruszaniu się statkami po wielkich, otwartych światach. I podczas gdy dziś zapotrzebowanie na pozycje odpowiadające temu opisowi zaspokajają przede wszystkim space-simy, jeszcze w poprzedniej dekadzie reprezentanci owego gatunku dzielili się rynkiem z tytułami, które ujmowały tę tematykę w bardziej tradycyjny sposób. Jednym z nich byli Piraci z Karaibów, wtajemniczonym znani też jako Sea Dogs II.

Jako się rzekło, na początku XXI wieku takie miksy przygody, akcji i strategii w historycznych morskich realiach nie należały do rzadkości, więc recenzenci nie żałowali im słów krytyki. Dziełu studia Akella oberwało się głównie za niedopracowany projekt świata, kiepsko pomyślany interfejs, nieintuicyjne sterowanie i liczne błędy.

A gracze, tak jak we wcześniej opisanych przypadkach, na pierwszym planie postawili to, co w Piratach z Karaibów najlepsze – klimat, swobodę i bogactwo dostępnych atrakcji. Niestety, jest to po Hammer & Sickle jeszcze jedna pozycja, której grozi zapomnienie z powodu braku perspektyw na udostępnienie w dystrybucji cyfrowej.

  1. Piraci z Karaibów w encyklopedii gier GRYOnline.pl

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Którą z wymienionych gier cenisz najbardziej?

Farming Simulator 2013
1,3%
Original War
8,5%
Postal 2
12%
Piraci z Karaibów
3,3%
Hammer & Sickle
0,7%
Mount & Blade: Ogniem i mieczem
6,9%
The I of the Dragon
1,8%
Goat Simulator
1%
Euro Truck Simulator
2,8%
Deadpool: The Video Game
4,1%
Leisure Suit Larry: Reloaded
0,7%
Gothic 3
56,1%
Contrast
0,8%
Zobacz inne ankiety
Nieoszlifowana klasyka. Gry pełne błędów, które pokochali gracze
Nieoszlifowana klasyka. Gry pełne błędów, które pokochali gracze

Nie każda klasyka interaktywnej rozrywki trafia na sklepowe półki w idealnym stanie technologicznym. Czasami to właśnie produkcje najmniej dopracowane zdobywają serca graczy swoją historią i klimatem, potrafiącym odwrócić uwagę od wszechobecnych błędów.

Hejt graczy – 13 niezłych gier, które zostały znienawidzone
Hejt graczy – 13 niezłych gier, które zostały znienawidzone

Czasem gracze przyznają grom wyższe oceny niż krytycy – a czasem dzieje się zgoła odwrotnie. Postanowiliśmy przyjrzeć się sytuacjom, gdy tytuł jest dobry, a mimo to gracze nie zostawiają na nim suchej nitki.

Feniksy – gry, które twórcy naprawili po premierze
Feniksy – gry, które twórcy naprawili po premierze

„Gry jako usługi” to nie tylko mikrotransakcje, niedobór zawartości czy rozwodniona warstwa fabularna. To także szansa na naprawę tego, co nie działało i zmianę irytujących kaczątek w dające sporo radości łabędzie.