Kartridże? Okazuje się, że ich wytrzymałość jest przeceniana. Kolekcja gier = kolekcja bezużytecznych śmieci?
Spis treści
Kartridże? Okazuje się, że ich wytrzymałość jest przeceniana
Przez długie lata opinia o kartridżach była jednoznaczna – są wytrzymalsze od płyt CD i oferują znacznie szybsze czasy wczytywania znajdujących się na nich gier. Minusy? Małe pojemności oraz padające baterie, których zadaniem było podtrzymywanie zapisu gry. Największy problem nie był związany bezpośrednio z nośnikiem. Kłopot stanowiły podróbki gier, które zalewały rynek każdorazowo po premierze nowych konsol Nintendo. Chyba każdy, kto choć raz kupował tytuły z drugiej ręki, spotkał się z podrobionym, znacznie gorzej wykonanym (i przez to mniej trwałym) „kartem”.
Jakiś czas temu okazało się, że oszczędzanie w procesie produkcji dotyczy także Nintendo. Ponad dwa lata temu na Reddicie zaczęły pojawiać się posty ludzi, którzy informowali innych graczy, że kartridż z grą Persona Q: Shadow of the Labyrinth na Nintendo 3DS z dnia na dzień przestał im działać. Nośnik nie wykazywał żadnych oznak uszkodzenia i był w stu procentach oryginalny.
Autor wpisu postanowił skontaktować się z wydawcą gry na rynku amerykańskim – firmą Atlus – w celu wyjaśnienia sprawy. Po jakimś czasie otrzymał wiadomość zwrotną, w której poinformowano go, że kartridż z grą uległ samoczynnemu uszkodzeniu. W ramach rekompensaty użytkownik otrzymał kod na pobranie gry z cyfrowego sklepu konsoli Nintendo 3DS.
Wydawało się, że ludzie zdążyli zapomnieć o tej sprawie, jednak kilka tygodni temu na forum Resetera pojawił się niepokojący wątek. Tym razem chodziło o europejskie kopie gier Pokemon Omega Ruby i Alpha Sapphire. Doniesienia napływające od użytkowników z Niemiec i Hiszpanii wskazywały na to, że problem jest znacznie poważniejszy niż wcześniejsze „przeboje” z Personą Q. W trakcie dyskusji pojawił się wpis Francuza, który zajmuje się zachowywaniem gier i wykonywaniem ich kopii zapasowych. Podzielił się on swoim doświadczeniem i naprowadził na prawdopodobne powody umierających „kartów” z grami.
Zostało jeszcze 64% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...
... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium
Abonament dla Ciebie