Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 7 kwietnia 2021, 17:07

Molecular accelerator. 10 odjechanych pukawek ze starych strzelanek

Spis treści

Molecular accelerator

  1. Rok powstania: 2007
  2. Seria gier: Crysis

Wroga najlepiej pokonać jego własną bronią, dlatego Prophet – jeden z bohaterów gry Crysis – dostosował technologię obcych, którzy zaatakowali Ziemię, tak aby zaawansowanego urządzenia MOAC mogli też używać odpierający najeźdźców żołnierze. MOAC to inaczej „molecular accelerator”, a skomplikowana nazwa oznacza po prostu karabin strzelający ostrymi kawałkami lodu. W przerobionej wersji zwanej MOAR („molecular arrestor”) są to z kolei strumienie schłodzonego powietrza, zabójcze na bliski dystans.

MOAC wyróżniał się swoim niezwykle pomysłowym działaniem. Wchłaniał bowiem wilgoć z otaczającego go powietrza, zamrażał ją i strzelał powstałymi z tego ostrymi minisoplami lodu. Jego ogromną zaletą był brak konieczności noszenia zapasu amunicji, bo ta po prostu występowała w powietrzu w nieskończonej ilości.

Zostało jeszcze 49% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na czym lepiej Ci się gra w strzelanki?

Na padzie
12,7%
Na myszy i klawiaturze
87,3%
Zobacz inne ankiety
Uważasz, że Far Cry 6 zaszalał z arsenałem? 7 improwizowanych broni, które istniały naprawdę
Uważasz, że Far Cry 6 zaszalał z arsenałem? 7 improwizowanych broni, które istniały naprawdę

Macarena gun czy plecakowa wyrzutnia Supremo w Far Cryu 6 to barwne przykłady tworzenia zabójczej broni wręcz „z niczego”. W świecie wojny partyzanckiej taka kreatywność to jednak nic niezwykłego, a historia zna niejeden dziwny wynalazek.

Broń, która definiuje FPS-y - czego w strzelankach zabraknąć nie może?
Broń, która definiuje FPS-y - czego w strzelankach zabraknąć nie może?

Karabin, pistolet, strzelba, snajperka, ładunki wybuchowe – przez lata w strzelaninach pierwszosobowych wyłonił się pewien stały zestaw broni, towarzyszących nam w większości tytułów. Jakie były te najbardziej znaczące, które inspirowały kolejne gry?

Jakim cudem ta broń strzela? Grzechy twórców Battlefielda, Call of Duty oraz innych popularnych FPS-ów
Jakim cudem ta broń strzela? Grzechy twórców Battlefielda, Call of Duty oraz innych popularnych FPS-ów

Trudno w to uwierzyć, ale producenci popularnych strzelanin popełniają kardynalne błędy, odwzorowując broń palną, czasem świadomie, czasem z lenistwa. W niniejszym artykule przyglądamy się najczęstszym wpadkom.