Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Lineage II Publicystyka

Publicystyka 27 lipca 2020, 16:45

Crafting oraz sklepiki w mieście. 5 rzeczy, którymi urzekł nas Lineage 2

Spis treści

Crafting oraz sklepiki w mieście

Crafting w Lineage 2 był sprawą specyficzną. Dedykowana temu zajęciu była bowiem oddzielna rasa, a nawet klasa postaci. Krasnoludy mogły zajmować się tworzeniem sprzętu, więc jeśli ktoś był zainteresowany rzemiosłem, to musiał rozwijać właśnie Dwarfa Artisana. Był on fundamentem zabawy i ekonomii w Lineage 2, bowiem tytuł ten charakteryzował się bardzo niską szansą na tzw. „full drop”. Podczas grindowania gracz zazwyczaj zdobywał materiały lub recepturę na dany przedmiot. Rzadko kiedy udawało mu się trafić kompletny miecz, dlatego właśnie klasa Artisana była tak istotna.

Po drugiej stronie stał Dwarf Scavenger, nazywany spoilerem. Dlaczego? Miał bowiem specjalny atak, pozwalający na zdobycie od pokonanego stwora dodatkowych materiałów. Scavenger oraz jego dalsze ewolucje były maszynkami do zarabiania pieniędzy dzięki możliwości szybszego farmienia potrzebnych rzeczy. Niektórzy robili oddzielne postacie z tą klasą i zatrzymywali jej rozwój na określonym poziomie, aby zbierać konkretne materiały na sprzedaż.

Swój urok miał również system ulepszania ekwipunku, pozwalający nie tylko na wzmacnianie jego parametrów, ale również dodawanie specjalnych właściwości. Na przykład można było „augmentować” miecz, aby dawał bonus do szybkości rzucania czarów. Do tego dochodziło poprawianie statystyk broni poprzez podbijanie ich o +1, +2, +3 itd. Oczywiście wiązało się z tym spore ryzyko, a poza tym sam proces był kosztowny, ale czego się nie robi dla fajnego efektu, prawda?

Na sam koniec wspomnę o sklepikach w Giran czy Aden. Nie grał w Lineage 2 ten, kto nie pamięta tłumów graczy rozłożonych na rynku z napisami „WTB” oraz „WTS”. Jakkolwiek z perspektywy czasu przyznam, że do tego systemu już bym nie wrócił i preferuję współczesny Auction House, tak nie zaprzeczam, że to rozwiązanie również miało swój urok. No i te lagi, kiedy tylko wkroczyło się do miasta! Niezapomniane wspomnienia.

Czy można jeszcze w Europie zagrać w Lineage 2?

Ależ owszem. Co prawda gra przeszła długą drogę, wywrócona została do góry nogami, dorobiła się sporej liczby aktualizacji, a do tego dostępna jest w modelu free-to-play. Weźcie to pod uwagę, zanim sięgniecie po Lineage 2. Jeśli chcecie zagrać na oficjalnych serwerach, to macie do dyspozycji te od NCsoft lub firmy Innova, która odpowiada za wydawanie tego MMORPG w Europie.

Innova na platformie 4game oferuje aktualnie dwie wersje gry: Lineage 2 oraz Lineage 2 Essence. Wcześniej do dyspozycji była jeszcze opcja Classic, ale zniknęła przed kilkoma miesiącami. Jeśli chcecie zwykłych wrażeń ze współczesnej wersji gry, to skorzystajcie po prostu z Lineage 2.

Z drugiej strony, kiedy wolicie uniknąć ogromnego grindu oraz nastawieni jesteście na samotną i raczej casualową zabawę, to skorzystajcie z Lineage 2 Essence. Wersja ta oferuje ułatwione i przyśpieszone expienie, posiada wbudowanego bota, a do tego uzależniona jest w pewnym stopniu od Item Shopu. Ponadto zapewnia dostęp do specjalnej klasy Death Knighta oraz zmodyfikowanego systemu petów. Warto jednak pamiętać, że Lineage 2 Essence koncentruje się na PvP.

ZASTRZEŻENIE

Materiał przygotowany we współpracy z firmą Innova.

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Grasz jeszcze w MMORPG?

Gram regularnie
21,9%
Czasem mi się zdarza
27%
Nie, nie grałem od lat
41,3%
Nigdy nie grałem w MMORPG
9,9%
Zobacz inne ankiety
Lineage II

Lineage II

Najlepsze MMORPG dla jednego gracza w 2020 roku – gry dla samotnych wilków
Najlepsze MMORPG dla jednego gracza w 2020 roku – gry dla samotnych wilków

Wydawać by się mogło, że sieciowe RPG-i przeznaczone są dla miłośników wspólnej zabawy z innymi graczami. Gildie, rajdy, teamspeak – to symbole MMORPG. Na szczęście dla miłośników grania samemu jest też kilka świetnych tytułów.

15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później
15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później

MMORPG jeszcze nie umarły i wbrew wszelakim opiniom trzymają się całkiem nieźle. Przyglądamy się, jakie nowe produkcje powinniśmy otrzymać w okolicach 2020-2021 roku.

Nie tylko World of Warcraft Classic - 10 najtrudniejszych gier MMORPG na rynku
Nie tylko World of Warcraft Classic - 10 najtrudniejszych gier MMORPG na rynku

Gry MMORPG uchodzą na domenę hardkorowych graczy – żeby coś w nich osiągnąć, trzeba nie tylko świetnie się na nich znać, ale też spędzać setki godzin w wirtualnych światach. Oto nasza lista najbardziej hardkorowych tytułów, w której można teraz zagrać.