11 ciekawostek z Genshin Impact, o których mogliście nie wiedzieć
Darmowa gra z Chin podbiła rok 2020, ale na tym nie poprzestaje! Rok 2021 to czas wersji 2.0, a na horyzoncie widać jeszcze więcej zawartości. My z kolei przyjrzymy się ciekawostkom, które w całym tym natłoku nowości mogły umknąć Waszej uwadze.
Spis treści
Mogłoby wydawać się, że Genshin Impact to hit z 2020 roku, o którym szybko zapomnimy. Jest jednak zupełnie inaczej, bowiem producent miHoYo dba o to, aby w grze nie brakowało zawartości. Nie tak dawno tytuł ten wzbogacił się o aktualizację 2.0 z nowymi postaciami, zadaniami, regionem, bossami oraz wydarzeniami. Do gry zawita również Aloy z Horizon: Zero Dawn, ponadto twórcy zapowiadają dodanie kolejnych czterech regionów w ciągu najbliższych lat.
Jak zatem widać, gracze nie muszą obawiać się, że Genshin Impact zostanie porzucone w najbliższym czasie. My z kolei przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawostek. Część z nich możecie znać, a niektóre mogą okazać się dla Was sporą niespodzianką. Sporo z nich będziecie mogli wykorzystać również w grze, więc serdecznie zapraszam do czytania.
UWAGA! Spoilery, wszędzie spoilery
Artykuł może zawierać spoilery związane z fabułą gry. Wynika to z natury tekstu i ciężko jest ich uniknąć. Dlatego zwracajcie uwagę na nagłówki poszczególnych ciekawostek, aby uniknąć czytania o czymś, co może być dla Was istotne.
1. Genshin Impact mogło zarobić więcej niż Assassin's Creed: Valhalla
Gry RPG z otwartym światem cieszą się niemałą popularnością. Przykładowo ostatnie dzieło Ubisoftu zostało powitane niezwykle ciepło. Assassin's Creed: Valhalla to najszybciej rozchodząca się część serii – pod koniec 2020 roku notowała ponad 1,7 miliona sprzedanych kopii (po niecałych dwóch miesiącach obecności na rynku). Gdyby przyjąć, że każdy egzemplarz został kupiony za 60 dolarów, dawałoby nam to przychód w wysokości ok. 102 milionów dolarów. Jak na tym tle wypada darmowa chińska produkcja z mikropłatnościami?
Genshin Impact z systemem „gacha” to maszynka do robienia pieniędzy. W 2020 roku (od sierpnia) tytuł ten zarobił prawie 800 milionów dolarów. Wprawdzie do kwoty uzyskanej teoretycznie przez AC Valhallę też należy doliczyć wpływy z mikrotransakcji (o których nie mamy danych), ale praktycznie nie ma szans, byśmy uzyskali w ten sposób kwotę zbliżoną do tej, która zasiliła konto studia miHoYo.
W 2021 roku Genshin Impact nie zwalnia tempa. Od grudnia do marca przychody generowane przez tę pozycję wynosiły ok. 160 milionów dolarów miesięcznie – i z pewnością wzrosły po owej niedawnej aktualizacji 2.0 z nowymi postaciami. O ile wydawanie pieniędzy w tym tytule nie jest obowiązkowe i z powodzeniem można obejść się bez tego, tak losowanie 5-gwiazdkowych bohaterów oraz broni niezwykle kusi. Jak widać zresztą po zarobkach gry.
2. Około 30 kilometrów kwadratowych mapy
Świat Genshin Impact jest duży, ale nikt dokładnie nie wie, jak bardzo. Deweloperzy nie podali oficjalnie rozmiaru mapy w grze, jednak gracze, korzystając z różnych narzędzi, policzyli to. Poszczególne wyniki różnią się od siebie, ale mieszczą się w przedziale 25–30 kilometrów kwadratowych. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że w tych wyliczeniach nie uwzględniono najnowszego regionu z aktualizacji 2.0.
Dla porównania – świat w The Legend of Zelda: Breath of the Wild podobno jest wielkości 34 km kwadratowych. Gry te często są ze sobą zestawiane i o ile hit Nintendo oferuje zdecydowanie większe otwarte przestrzenie, tak Genshin Impact zapewnia więcej miejsc o wertykalnej konstrukcji.