Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2023, 11:59

autor: Kamil Kleszyk

Wiedźmin 3 Next Gen z zaskakującą zmianą w modelach kobiet; CDP to odkręci

Okazuje się, że kobiece bohaterki w „next-genowej” wersji Wiedźmina 3 są przedstawione zbyt szczegółowo anatomicznie. Programiści ze studia CD Projekt Red zareagowali na odkrycie graczy - planują zmiany.

Źródło fot. CD Projekt RED
i

Mimo że od premiery „next-genowej” aktualizacji Wiedźmina 3 minęły już prawie dwa miesiące, to gracze wciąż odkrywają ciekawostki, których nie uświadczyliśmy w oryginalnej wersji gry z 2015 roku. Jak podaje serwis Kotaku, w ulepszonej wersji Dzikiego Gonu znalazły się poprawione intymne części ciała kobiecych postaci. Chodzi tu konkretnie o wiedźmy z moczarów i bruksy, które nie noszą żadnych ubrań.

Redakcja skierowała oficjalne zapytanie na ten temat do CD Projekt Red, na co studio odpowiedziało, że „przygląda się sprawie i dalszych informacji udzieli w najbliższych dniach”.

Na kolejne szczegóły nie trzeba było długo czekać. Z oświadczenia naszego rodzimego dewelopera dowiadujemy się, że do Wiedźmina 3 została zaimplementowana fanowska modyfikacja, dzięki której genitalia powyższych postaci stały się bardziej szczegółowe.

„Next-genowa” wersja Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu zawiera kilka modów od społeczności, które nie zostały opracowane przez CD Projekt Red, a także liczne ulepszenia stworzone i wdrożone wewnętrznie przez studio. Połączenie wszystkiego razem było złożonym procesem, a omawiane tekstury są niezamierzonym rezultatem obecnym w wydanej wersji. To jest coś, nad czym pracujemy – czytamy.

Jako że mod powędrował do gry omyłkowo, CD Projekt Red planuje cofnąć tę zmianę w jednej z nadchodzących aktualizacji.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej