Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2024, 14:30

Twórcy Baldur's Gate dalej łatają mody i pacyfikują „nieprzyjaznego” Wylla

Hotfix #28 do Baldur's Gate 3 jest już dostępny i naprawia garść błędów, w tym te związane z fanowskimi modami.

Źródło fot. Larian Studios.
i

Po siódmej wielkiej aktualizacji i szaleństwie modyfikacji zespół Larian Studios wciąż łata swoje dotychczas największe dzieło. Baldur’s Gate 3 otrzymało kolejny, 28. hotifx, który przede wszystkim poprawia elementy związane z fanowskimi modyfikacjami.

Z nimi powiązane jest m.in. przyspieszenie wczytywania gry w przypadku korzystania z wielu modyfikacji, jak również sporo usuniętych błędów w menedżerze modów. Studio Larian wprowadziło też ograniczenie dla opcji „kontynuuj” (tj. wczytania ostatnio używanego save’a) na PlayStation 5, by – podobnie jak przy samodzielnym wybieraniu zapisanego stanu gry – nie dało się już rozpocząć rozgrywki, jeśli zostaną wykryte problemy z zainstalowanymi modami.

Do tego dochodzą pomniejsze poprawki, w tym z „nieprzyjaznym” Wyllem (który przed hotfixem miał tendencją do nieprzyjaznych odzywek, nawet gdy lubił bohatera) oraz paroma usterkami powodującymi przymusowe zamknięcie gry. Larian Studios naprawiło także problem związany ze zmodowanymi sesjami wieloosobowymi i nieskończoną pętlą weryfikacji modów.

Szczegóły znajdziecie w ogłoszeniu twórców, które opublikowano na Steamie.

  1. Recenzja Baldur’s Gate 3 – RPG na dychę i na lata
  2. Baldur’s Gate 3 – poradnik do gry

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej