autor: Zuzanna Domeradzka
Mroczne RPG z otwartym światem od współtwórców Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077 znalazło dużego wydawcę. Dawnwalker ma wkrótce odsłonić swoje tajemnice
Japońska firma Bandai Namco będzie wydawcą nadchodzącego polskiego RPG, Dawnwalker. Studio Rebel Wolves najwyraźniej szykuje się do publikacji pierwszych konkretnych materiałów z gry.
Już od dłuższego wiemy, że powstaje kolejna wysokobudżetowa gra RPG (poza projektami pokroju Wiedźmina 4 czy kontynuacji Cyberpunka 2077) od polskiego studia, która może okazać się popularną, ciekawą produkcją i potencjalnie przyciągnąć sporo graczy. W pracach nad Dawnwalker – bo o tym tytule mowa – biorą bowiem udział weterani branży, którzy niegdyś zasilali szeregi studia CD Projekt Red, m.in. Konrad Tomaszkiewicz (reżyser Wiedźmina 3 i szef produkcji Cyberpunka), Jakub Szamałek (główny scenarzysta Cyberpunka) czy Bartłomiej Gaweł (dyrektor artystyczny gier z serii Wiedźmin). Dlatego też informacje o ich debiutanckim projekcie mogą budzić zainteresowanie wśród wielu osób.
Dzisiaj ogłoszono, że polskie studio Rebel Wolves nawiązało współpracę z firmą Bandai Namco Entertainment (europejski oddział), która to będzie wydawcą Dawnwalkera. Wsparcie finansowe od tego japońskiego giganta może bardzo pomóc w tworzeniu pierwszej gry naszego rodzimego zespołu.
Sama kolaboracja może sugerować, że Bandai Namco, jako duże przedsiębiorstwo z doświadczeniem – wydało m.in. gry z serii Dark Souls czy Dragon Ball oraz Elden Ring, jak również Wiedźmina 2 i dodatki do Wiedźmina 3 w Europie – widzi spory potencjach w grze Dawnwalker i liczy na jej sukces.
Przy okazji studio Rebel Wolves wspomniało o tym, że jeszcze w tym roku otrzymamy nowe informacje o omawianym ambitnym RPG akcji. Być może w końcu zobaczymy pierwszy trailer gry, o której to tak naprawdę nie wiemy zbyt wiele. Rebel Wolves jak na razie przedstawia Dawnwalkera jako pierwszą część sagi osadzonej w mrocznym uniwersum fantasy, która powstaje na Unreal Engine 5, a wielkością ma być zbliżona do rozszerzenia Krew i wino. Akcja produkcji będzie rozgrywać się w średniowiecznej Europie.