autor: Miriam Moszczyńska
Minecraft w Minecrafcie naprawdę powstał
Minecraft w Minecrafcie już nie jest żartem – grupa youtuberów faktycznie tego dokonała. Stworzona przez nich gra w grze powstawała kilka miesięcy, a efekt jest zaskakujący.
„Nie mogę się doczekać momentu, kiedy zagramy w Minecrafta w Minecrafcie” – to chyba najczęściej pojawiający się komentarz pod redstone’owymi budowlami. Na szczęście nie trzeba będzie już dłużej czekać. Grupa youtuberów stworzyła w grze komputer, który umożliwia zagranie w Minecrafta w Minecrafcie.
Projekt, który zajął kilka miesięcy
Sammyuri, Uwerta i StackDoubleFlow to trio youtuberów, którzy wspólnie stworzyli grywalnego Minecrafta. Pierwszy z nich odpowiada za stworzenie CHUNGUS-a i AMOGUS-a, czyli GPU i CPU wykorzystanych w projekcie. Uwerta to główny programista, projektant procesora oraz innych podzespołów. StackDoubleFlow stworzył z kolei specjalny serwer, którzy umożliwił granie w Minecrafta (przyspiesza on grę 10 tysięcy razy). Efekt ich pracy możecie zobaczyć poniżej.
Jeśli chcielibyście poznać szczegóły projektu, to póki co dostępny jest krótki film, gdzie wstępnie opisane zostały podzespoły i program. Dłuższy film na ten temat dopiero powstaje, choć tajnikami CPU CHUNGUS 2 samyuri podzielił się już wcześniej.
Minecrafta w Minecrafcie możecie pobrać z tego miejsca. Oznaczony on został jako tymczasowy, więc w zależności od tego, kiedy będziecie czytać tę wiadomość, warto zajrzeć do opisu pierwszego z filmów.
Co można zrobić w Minecrafcie?
Jak możecie się domyślić, gra w grze ma dość ograniczone możliwości. Mimo oferuje podstawowe czynności, takie jak: niszczenie bloków, ich konstruowanie (zarówno w ekwipunku, jak i na stole rzemieślniczym), czy przechowywanie do 10 grup bloków w skrzyniach.
W Minecraft zagrasz w Xbox Game Pass
Z kolei sam świat Minecrafta w Minecrafcie ma wymiary 8x8x8 bloków, z szesnastoma rodzajami materiałów. Możliwe jest zbudowanie przedmiotów na trzech „poziomach” – drewniane, brukowe oraz żelazne. Co więcej, w grze obecne są również obrażenia od upadku, choć minecraftowy żywot skończyć można też poprzez uduszenie (np. pod ciężarem spadającego piasku).
Mimo że projekt nie jest zaawansowany graficznie, to i tak robi niesamowite wrażenie. Społeczność jest zdumiona zarówno efektem, jak i pracą, która została włożona w ten projekt. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na moment, kiedy gracze Minecrafta w końcu odpalą Dooma. A może stać się to szybciej, niż myślimy.
ZASTRZEŻENIE
Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.