Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

PUBG - poradnik do gry

PUBG - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

PUBG: Najlepsza broń - jaką wybrać? PUBG poradnik, porady

Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2020

Dobór odpowiedniej broni w Playeruknown's Battlegrounds to sprawa kluczowa - od tego, jakiego oręża używać będziesz przez kilkadziesiąt minut rozgrywki zależeć będą twoje szanse na wygraną. Da się, rzecz jasna, w pewnym stopniu walczyć przy użyciu każdej dostępnej w grze broni, jednak niektóre z nich wyróżniają się innymi cechami i są skuteczne w innych sytuacjach, niejednokrotnie decydując o rezultacie wymiany ognia. Poniższy rozdział poradnika zapozna cię pokrótce ze wszystkimi dostępnymi w grze typami broni oraz wytłumaczy w jaki sposób dobrać broń.

Bronie w grze podzielone zostały na 9 kategorii, takich jak:

  1. Karabiny Szturmowe (Assault Rifles) - najbardziej uniwersalne bronie, które nadają się do walki na każdym dystansie. Znalezienie broni z tej kategorii powinno być priorytetem. Pociski wystrzeliwane z tej broni posiadają dużą prędkość wylotową, łatwo więc trafić przy ich pomocy w odległy i/lub ruchomy cel.
  2. Karabiny Maszynowe (SMG) - bronie z tej kategorii najlepiej spisują się na krótkim i średnim dystansie. Potrafią zadać spore obrażenia w bardzo krótkim czasie, jednak wraz ze wzrostem odległości tracą na celności. Niska prędkość wylotowa pocisków sprawia z kolei, iż trudno nimi trafić w odległego wroga, lub takiego, który pozostaje w ruchu.
  3. Karabiny Snajperskie (Sniper Rifles) - grupa broni, która przydaje się na średni i daleki dystans. Część broni z tej kategorii (między innymi Kar 98, AWM i M24) jest w stanie uśmiercić wroga pojedynczym strzałem w głowę. Podobnie jak karabiny szturmowe, posiadają wysoki współczynnik prędkości wylotowej pocisku. Nie nadają się jednak do walki na krótkim dystansie, gdyż potrzebują sporo czasu na przeładowanie po wystrzale.
  4. Karabiny Samopowtarzalne (DMR) - bronie, które stanowią pomost pomiędzy karabinami snajperskimi i szturmowymi. Zadają duże obrażenia, pociski posiadają wysoki współczynnik prędkości wylotowej, jednak małe magazynki sprawiają, iż trzeba uważać, by możliwie każdy pocisk dosięgnął celu. Z tego powodu lepiej sprawdzają się na średnim i dalekim dystansie, gorzej na krótkim.
Dobór broni zależy od własnych preferencji, warto jednak mieć na wyposażeniu przynajmniej jeden karabin szturmowy. - PUBG: Najlepsza broń - jaką wybrać? - PUBG - poradnik do gry
Dobór broni zależy od własnych preferencji, warto jednak mieć na wyposażeniu przynajmniej jeden karabin szturmowy.
  1. Strzelby (Shotguns) - bronie z tej kategorii królują na krótkim dystansie, gdzie przy ich pomocy wprawny gracz jest w stanie zabić wroga pojedynczym strzałem, nawet gdy przeciwnik wyposażony jest w pancerz. Ich największą wadą jest zasięg - jeśli cel oddalony jest o kilkadziesiąt metrów, jest spora szansa, iż śrut wystrzeliwany ze strzelb w ogóle go nie dosięgnie. Warto więc korzystać z tych broni wyłącznie na niewielkim dystansie - pomiędzy i wewnątrz budynków.
  2. Pistolety (Pistols) - grupa broni, której tak naprawdę używa się na początku i w kryzysowej sytuacji. Większość broni z tej kategorii zadaje niewielkie obrażenia, przez co konieczne jest nawet 6 trafień we wroga bez pancerza, by go uśmiercić. Z tego też powodu lepiej korzystać z nich tylko na początku gry, gdy nie będziesz mieć jeszcze dostępu do "normalnej broni" - lub wtedy, gdy zabraknie ci amunicji do broni głównej.
  3. Lekkie Karabiny Maszynowe (LMG) - broń z tej kategorii to niejako połączenie cech karabinów szturmowych i pistoletów maszynowych. Magazynek, w który wyposażona jest broń, posiada gigantyczną ilość pocisków, a sama broń zadaje duże obrażenia. Problemem tutaj jednak jest spore zużycie amunicji - trzeba pilnować się, by nie wystrzelać się ze wszystkich pocisków.
  4. Broń do walki wręcz - z broni do walki wręcz należy korzystać wyłącznie wtedy, gdy pod ręką nie ma innego oręża. Przedmioty z tej grupy zadają co prawda spore obrażenia (60 punktów przeciwko celowi bez pancerza), jednak wymagają zbliżenia się do celu. Warto jednak rozejrzeć się za patelnią (Pan) - prócz zadawania obrażeń chroni ona postać przed pociskami, odbijając je. Jeśli będzie założona na postaci, część pocisków, które trafią w plecy nie zadadzą żadnych obrażeń.
  5. Łuki - w tej kategorii znajduje się póki co tylko jedna broń, kusza (Crossbow). Bełty z kuszy zadają gigantyczne obrażenia, będąc w stanie załatwić wroga pojedynczym ciosem, jednak sama broń ma olbrzymią wadę - po każdym strzale trzeba ją przeładować, co zajmuje kilka sekund. Broń ta nadaje się jednak do walki na dalekim dystansie - bełty nie wydają praktycznie żadnego dźwięku, można więc ostrzeliwać cel bez ryzyka wykrycia.
Strzelby i SMG doskonale spisują się na zamkniętych terenach. - PUBG: Najlepsza broń - jaką wybrać? - PUBG - poradnik do gry
Strzelby i SMG doskonale spisują się na zamkniętych terenach.

Jak widać, każdy w grze znajdzie coś dla siebie. Dobierając broń warto zastanowić się, w jakich sytuacjach będzie ona wykorzystywana. Jeśli twoja rozgrywka skupia się na atakowaniu z ukrycia z olbrzymich dystansów, warto rozejrzeć się za snajperką (tą broń zawsze warto mieć ze sobą!), czy nawet kuszą, która pozwala nękać wrogów bez ryzyka wykrycia. Jeśli jednak chcesz walczyć na krótkim dystansie, posiadanie strzelby bądź karabinu maszynowego (a w drugim "gnieździe" broni na średni i daleki dystans, na przykład karabinu szturmowego) będzie najlepszym rozwiązaniem.

Nie warto jednak aż tak się specjalizować i lepiej dobrać broń, która sprawdzi się w każdej sytuacji. Dwie sztuki karabinów szturmowych, karabin szturmowy i pistolet maszynowy czy karabin szturmowy i snajperka to najlepsze połączenia - pozwolą one walczyć na każdym dystansie, przez co żadna broń nie będzie ani przez moment bezużyteczna. Pamiętaj jednak, by dobierać broń także pod względem tego, gdzie znajduje się strefa walki - jeśli wewnątrz białej strefy jest miasto, strzelba również może być dobrym pomysłem, gdyż jest spora szansa na to, iż teren działań znajdzie się pomiędzy budynkami.