Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

NBA Live 06 - poradnik do gry

NBA Live 06 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dynasty Mode - Pre-Season | Game Modes NBA Live 06 poradnik NBA Live 06

Ostatnia aktualizacja: 18 października 2019

Dynasty Mode - Pre-Season

Kiedy już przeczytamy pierwsze komunikaty naszego PDA i za pomocą strzałki w lewym dolnym rogu ("wróć") opuścimy jego ekran, będziemy musieli zająć się przedsezonowymi przygotowaniami. Te składają się z dwóch etapów: zatrudnienia sztabu szkoleniowego oraz obozu treningowego.

Ekran zatrudniania ekipy szkoleniowej - Dynasty Mode - Pre-Season | Game Modes NBA Live 06 - NBA Live 06 - poradnik do gry
Ekran zatrudniania ekipy szkoleniowej

Okres przeznaczony na zatrudnienie sztabu szkoleniowego trwa dwa tygodnie. W tym czasie musimy zatrudnić trójkę specjalistów:

  • Assistant Coach - asystent trenera. Odpowiada za treningi drużyny, a także indywidualne zajęcia dla poszczególnych zawodników.
  • Trainer - członek sztabu odpowiedzialny za sferę zdrowotną graczy.
  • Scout - człowiek odpowiedzialny za obserwację pod kątem przydatności do drużyny zawodników, którzy w przyszłości mogą znaleźć się w lidze NBA.

Zatrudnienie tych trzech specjalistów musi zapewnić nam budżet, który mamy na ten cel przeznaczony. Jeśli więc zatrudnimy świetnego i drogiego asystenta, musimy liczyć się z tym, że scout i trainer będą odpowiednio tańsi i - co za tym najczęściej idzie - gorzej wykwalifikowani.

Przy zatrudnianiu każdego fachowca ważne są jego umiejętności w poszczególnych dziedzinach.

I tak, u asystenta trenera , poza oceną ogólną (wg amerykańskiej notacji szkolnej, czyli za pomocą liter od A do F, gdzie A to celujący, a F to niedostateczny) powinno interesować nas w czym dany trener się specjalizuje, bo te umiejętności będą u zawodników rozwijać się szybciej od pozostałych. Są specjaliści od defensywy, od zawodników podkoszowych, od zbiórek, od rzutów, od ofensywy, od zawodników obwodowych itp. Ważne, by brać takiego trenera, który umożliwi drużynie rozwój tej umiejętności, która najbardziej kuleje, lub może przynieść najlepszy skutek w grze. Opcje asystenta zawierają jeszcze ocenę jego umiejętności w trzech podstawowych elementach gry czyli ofensywie, defensywie oraz przygotowaniu fizycznemu. Notacja również od A do F.

W przypadku trainera , tak naprawdę poza oceną ogólną wyróżnikiem jest specjalność medyczna danego rehabilitanta, dzięki czemu szybciej leczy on kontuzje danego typu, np. nóg, rąk czy korpusu.

Ostatni specjalista, czyli scout , ma podobne charakterystyki jak asystent, tyle, że on nie rozwija umiejętności, ale umie je lepiej lub gorzej zdiagnozować u obserwowanego gracza. Tutaj specjalności są podzielone na regiony, które dany szperacz zna lepiej od pozostałych.

Wszyscy specjaliści mają wspólne cechy, takie jak wiek, pożądana gaża oraz opcja Interested, która mówi, czy danym specjalistą interesuje się jeszcze jakaś inna drużyna. Pamiętajmy, by relacja jakość/cena była jak najlepsza, bo nie zawsze warto jest przepłacać specjalisty, który tak naprawdę nie jest aż tak potrzebny naszej drużynie. Jeśli gramy słabszą drużyną, to zakładając, że na koniec sezonu będziemy mieć niskie miejsce w lidze i - w rezultacie - wysokie w draftcie, warto zainwestować w scouta, który pozwoli nam na wyszukanie perły, która w przyszłości okaże się gwiazdą ligi. Dobry asystent przyda się zawsze, bo rozwijanie umiejętności zawodników w trakcie gry wielosezonowej może być również sposobem na osiągnięcie sukcesu.

Pamiętajmy, że negocjując kontrakt z danym specjalistą (jego długość i wartość) nie musimy zgadzać się na jego warunki, ale musimy pamiętać, że w związku z tym nie musi on się od razu zgodzić na pracę dla nas. Ale od tego są aż dwa tygodnie, by móc spokojnie wykorzystać ten czas na zbudowanie solidnej ekipy szkoleniowej.

Jak już zatrudnimy tę ekipę, do przeprowadzenia będzie tygodniowy obóz szkoleniowy. Wybieramy Enter Training Camp i naszym oczom ukazuje się następujący ekran:

Mamy tutaj do wyboru elementy, które chcemy trenować podczas tego obozu - Dynasty Mode - Pre-Season | Game Modes NBA Live 06 - NBA Live 06 - poradnik do gry

Mamy tutaj do wyboru elementy, które chcemy trenować podczas tego obozu. Podzielone są one na trzy główne grupy:

  • Offensive - w ramach tej grupy rozwijamy umiejętności rzutów z gry, rzutów za 3 punkty, rzutów wolnych, rzutów spod kosza, wsadów, skłonności do gry w ataku, dryblingu oraz podań.
  • Defensive - w tej grupie mamy następujące umiejętności: blokowanie, przechwyty, zbiórki ofensywne i defensywne a także skłonność do gry obronnej.
  • Athleticism - w ramach tej grupy rozwijamy umiejętności takie jak siła, szybkość, refleks, skoczność, wytrzymałość oraz twardość gry.

Mamy do zagospodarowania 100% czasu trwania danego obozu i w zależności ile procent poświęcimy na dany element, w takim stopniu zostanie on poprawiony. Oczywiście poprawa poszczególnych elementów dla różnych zawodników będzie zróżnicowana, ale my wybieramy tendencję, w którą mają iść efekty. Ważnym elementem jest poziom umiejętności naszego trenera w danej dziedzinie (Coach Grade). Im wyższy, tym dany element będzie wytrenowany skuteczniej.

Po wybraniu odpowiedniego reżimu, klikamy na "dalej" i po krótkim czasie symulacji treningu będziemy mogli obejrzeć jego rezultaty w postaci podwyższonych współczynników poszczególnych graczy, o których poinformuje nas nasz asystent za pomocą PDA.

Po zakończeniu tego okresu, rozpoczyna się sezon zasadniczy. W tym momencie za pomocą przycisku "wróć" możemy wreszcie obejrzeć wszystkie dostępne w tym trybie opcje.