Tryby Rozgrywki | Elementy gry Might & Magic Duel of Champions poradnik Might & Magic: Duel of Champions
Ostatnia aktualizacja: 8 października 2019
Tryby Rozgrywki
Istnieją 4 tryby rozgrywki. Każdy z nich stawia przed graczem inne oczekiwania.
Kampania
Kampania Składa się z Samouczka, Misji oraz Zagadek. Samouczek składa się z 6 krótkich misji, w trakcie których poznasz podstawowe elementy rozgrywki, wykorzystanie kart oraz stoczysz swoje pierwsze pojedynki.
Główna część kampanii składa się z 5 części, w każdej z nich dostępnych jest 5 misji. Jako nagrodę za wykonanie misji dostajemy 5000 sztuk złota oraz 200 punktów doświadczenia. Dodatkowo, jeśli wykonamy daną misję wszystkimi 6 frakcjami dostaniemy dodatkowy Pakiet Kart. Każda część kampanii jest powiązana z określonym dodatkiem i jako nagrodę dostajemy właśnie pakiety z tej serii. W sumie w grze występuje 25 misji, każdą możemy powinniśmy przejść 6 razy, co w sumie daje nam przynajmniej 150 pojedynków. Za przejście całej kampanii, oprócz złota i doświadczenia otrzymamy 25 pakietów kart.
Ostatnią częścią Kampanii są zagadki. Odblokowujemy je przechodząc część kampanii. Są to krótkie pojedynki, w których mamy odpowiednio zareagować na sytuację na polu bitwy. Na wykonanie wszystkich ruchów mamy tylko jedną turę, w trakcie której musimy tak wykorzystać posiadane karty i ich atuty aby zniszczyć przeciwnika.
Szczegółowy opis przejścia wszystkich zagadek, które stanowią największe wyzwanie w grze, a także porady dotyczące pokonania poszczególnych przeciwników znajdziesz w dalszej części poradnika.
Szybka Gra
Jest to najpopularniejszy tryb rozgrywki. Za wygraną w tym trybie zwiększasz rangę swojej postaci a za przegranie tracisz ją. Grasz z losową osobą o podobnym poziomie doświadczenia. Także za skończenie takiej gry dostajesz punkty doświadczenia oraz złoto nie zależnie od wyniku rozgrywki.
Obecnie gra występuje w dwóch formatach oraz w dwóch trybach, więc mamy do wyboru 4 możliwości rozgrywki.
Formaty - W grze mamy do wyboru format standardowy oraz otwarty. W formacie standardowym w naszej talii mogą znaleźć się jedynie karty z Pakietu Podstawowego II oraz dodatków do niego. W formacie otwartym możemy korzystać ze wszystkich kart dostępnych w grze. Nie ma żadnych różnic co do zdobywanego doświadczenia lub złota. Warto jednak pamiętać, że walki w formacie otwartym będą trudniejsze z powodu większej ilości dostępnych kart, a co za tym idzie możliwości zbudowania lepszych talii. Starsi, bardziej doświadczeni gracze, którzy posiadają sporo kart z poprzednich dodatków w większości przypadków grają właśnie w formacie otwartym.
Tryby - Tutaj do wyboru mamy tryb rankingowy oraz poza rankingowy. Jak sama nazwa wskazuje różnią się jedynie tym, że pojedynki w trybie rankingowym wpływają na naszą klasyfikację. Jeśli wygrywamy pniemy się w górę, gdy przegrywamy to spadamy w rankingach. Gry poza rankingowej warto używać, gdy chcemy przetestować nową talię. W obu trybach zdobywamy taką samą liczbę doświadczenia oraz złota.
Turnieje
Za udział w turniejach płacimy w postaci kuponów turniejowych (tylko w wypadku turnieju Szwajcarskiego), które najczęściej się zwracają w postaci nagród. Za wygraną w turniejach dostajemy nagrodę oraz awansujemy w rankingu ogólnym. W grze występują dwa podstawowe rodzaje turniejów - Turnieje Szwajcarskie oraz Turnieje typu Jackpot. Dodatkowo mamy możliwość utworzenia własnego Turnieju Szwajcarskiego aby spróbować swoich sił bądź to ze swoimi znajomymi bądź z osobami z całego świata.
Turniej Jackpot - Bierze w nim udział dowolna liczba graczy. Walcząc zdobywasz punkty, które odnoszą się tylko do tego typu turniejów. Gracz mając większą ilość punktów ma szansę zaliczyć się do wyższego poziomu nagrody. Ilość graczy dostającą daną ilość złota jest nieznana, więc nie można być pewnym zdobycia większej sumy złota. W tym turnieju rundy są prowadzone podobnie jak w pojedynkach (ten sam limit czasowy). Za udział nie dajemy kuponu.
Turniej Szwajcarski - Jest to turniej w którym bierze udział 8 graczy. Każdy ma do rozegrania 3 rundy w losowymi przeciwnikami w tym samym turnieju. Za pierwsze i drugie miejsce mamy zagwarantowaną nagrodę w postaci pakietów kart. W rozgrywkach tych jest jednak haczyk. Podczas rozgrywki z jedną osobą na wszystkie swoje tury masz łączną ilość czasu wynoszącą 14 minut. Wszystkie gry w nim rozgrywasz jedną wybraną przed dołączeniem talią.
W turniejach tych może występować tzw. "format tygodniowy". Oznacza to, że w danym tygodniu można wziąć udział w turnieju jedynie taliami, które spełniają określone wymagania, np. w jednym tygodniu mogą to być talie jedynie Przystani, w innym natomiast talia musi mieć powyżej 150 kart itp.
Trening
Są to luźne rozgrywki za, które nie zmieniają naszego rankingu. Do wyboru mamy kilka opcji, jest to walka z innym graczem online nie ryzykując utraty pozycji rankingowej, walka z naszym znajomym, pojedynek dwóch graczy na jednym komputerze, a także pojedynek z komputerem. Jest to świetne miejsce na przetestowanie naszej nowej talii oraz jej umiejętności na polu bitwy.