Dragons Dogma 2: Czy jest otwarty świat? Dragons Dogma 2 poradnik, porady
Tytuł tak głośny jak Dragons Dogma 2 wbudza w środowisku zainteresowanie związane z rozmiarem świata przedstawionego. Na stronie tej odpowiemy Wam na pytania związane z otwartym światem gry.
Ostatnia aktualizacja: 4 kwietnia 2024
Dragons Dogma 2 zapowiedziana została jako masywna gra RPG obfitująca w różnorodne mechaniki oraz aktywności. W parze z rozmiarem produkcji idzie również wielkość świata przedstawionego, po którym grający może się poruszać. Na stronie tej odpowiemy Wam na pytanie, czy po mapie w DD2 możecie swobodnie się przemieszczać, a także zdradzimy dodatkowe informacje na temat świata przedstawionego.
Otwarty świat
Na początku warto zaznaczyć, że świat w Dragons Dogma 2 jest jak najbardziej otwarty. Grający będą mogli swobodnie przemierzać rozległe tereny, odkrywając po drodze różnorodne skarby, sekrety i niebezpieczeństwa. Najnowszy tytuł Capcomu jest zatem zgodny pod tym względem z poprzednią odsłoną cyklu.
W przemierzaniu rozległego świata pomogą mechaniki takie jak punkty szybkiej podróży oraz specjalne obozowiska, które gracze będą mogli rozbić na trasie.
Z jakich obszarów składa się mapa?
Mapa w Dragons Dogma 2 składa się z 2 znaczących regionów:
- Vermund - królestwo ludzi pełne malowniczych, zielonych przestrzeni. Sercem regionu jest rozległe, żyjące miasto, w centrum którego znajduje się ufortyfikowana, królewska siedziba. Spowita słońcem rzeczywistość Vermundu kontrastuje z rozgrywającymi się za kulisami politycznymi intrygami.
- Battahal - ojczyzna rasy Beastern charakteryzująca się dużo surowszym klimatem. Rozległe pustkowia skrywają w sobie wiele reliktów dawnych cywilizacji, na ruinach których powstała unikalna kultura ludzi-zwierząt. W regionie tym mniej przychylnie patrzy się na towarzyszących Pionków, zaś wiara mieszkańców skupia się wokół tajemniczego płomienia otoczonego świętą czcią.
Świat DD2 zamieszkują również społeczności Elfów, które jednak niezbyt chętnie wchodzą w interakcje ze światem zewnętrznym. W komunikacji nie pomaga także bariera językowa. Może ona jednak zostać do pewnego stopnia zniwelowana dzięki specjalizacji Pionka, który zinterpretuje dla Was obcą mowę.