Wychylanie | Porady ogólne - multiplayer w Battlefield Hardline poradnik Battlefield Hardline
Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2019
Wychylanie
Za każdym razem, gdy wychylamy się zza jakiejś osłony, narażamy się na zostanie zabitym. Robimy to cały czas, dlatego warto nauczyć się wychylać tak, aby dać przeciwnikowi czekającemu na to jak najmniejszą przewagę. Właśnie tego nauczysz się w tym rozdziale.
Podczas wychylania się musisz z góry zakładać, że przeciwnik będzie na to czekał. Wiąże się to z tym, że zawsze trzeba mieć celownik przy oku. Trzeba sprawdzać wszystkie pozycje, ustawiając celownik jeszcze przed wyjściem zza osłony, aby nie musieć ruszać myszą po wychyleniu się (patrz grafika). Powoli wychylasz się sprawdzając po kolei wszystkie miejsca, w których może być wróg. Jeżeli wiesz dokładnie gdzie on jest, wychyl się tylko tak, abyś widział go jednego i tylko połowa twojego ciała wystawała zza osłony. Nie oddalaj się od niej za bardzo, ponieważ bardzo możliwe, że będziesz musiał za chwilę za nią wrócić. Nie próbuj wychylać się na kilku graczy naraz, ponieważ strzelać jesteś w stanie tylko do jednego w danym momencie.
Jeżeli wychylisz się, ale nie zabijesz swojego wroga, schowaj się, ale nie wychylaj się na niego drugi raz z tego samego miejsca. Jeżeli tylko jest taka możliwość, zmień pozycję, dzięki czemu przeciwnik będzie zaskoczony, co da ci dodatkowe ułamki sekund na zabicie go. Jeśli jesteś w takim miejscu, że musisz ponownie wychylić się z tego samego miejsca, to zastosuj tzw. prefire, opisany w następnym podrozdziale.
Prefiring
Prefire to technika, która może graczowi dać ogromną przewagę na polu walki. Polega ona na strzelaniu, zanim jeszcze zobaczymy przeciwnika. Dzięki niej jesteśmy w stanie zabić przeciwników czekających na nasze wyjście zza rogu.
Prefiring przyda się, gdy musimy wychylić się, a przypuszczamy, że po drugiej stronie jest już czekający na to przeciwnik. Nic złego się nie stanie, jeżeli okaże się, że jednak go tam nie było. Znacznie gorszym błędem jest założenie, że nie ma tam przeciwnika, a okaże się, że jednak był. W samej teorii prefiring nie jest trudny. Wychylamy się i zaczynamy strzelać, zanim zobaczymy przeciwnika, tak aby pierwsze dwie kule wylądowały na osłonie, zza której się wychylamy. Najważniejszym czynnikiem, który zadecyduje o powodzeniu lub niepowodzeniu akcji jest znajomość mapy i ustawienie celownika. Musimy umiejscowić go tak, aby wychylając się nie musieć już ruszać myszą, tylko mieć przeciwnika już na muszce. Taką umiejętność nabywa się wraz z doświadczeniem i wymaga ona wielu przegranych godzin na każdej mapie. Przy ustawianiu celownika trzeba też pamiętać o tym, aby był on na wysokości głowy.
Szybkie wychylanie się
Jeżeli znajdujemy się w centrum walki, to przeciwnik może być w każdym miejscu i wychylając się musimy sprawdzić wszystkie pozycje, tak jak to zostało opisane w jednym z wcześniejszych podrozdziałów. Gdy jesteśmy jednak w nieco bezpieczniejszej pozycji, nie ma co marnować czasu. W takich sytuacjach, wychylamy się na dwa razy. Pierwsze wychylenie wykonujemy bez celowania i staramy się tylko zaznaczyć przeciwników. Nie próbujemy jeszcze strzelać. Gdy zobaczymy wroga, chowamy się ponownie za osłonę. Następnie wychylamy się i stosujemy prefiring opisany w poprzednim podrozdziale.
Sprawdzanie dwóch stron naraz
Jeżeli jesteśmy w sytuacji, w której w pojedynkę wychylamy się i musimy sprawdzić dwie strony naraz, to trzeba wybrać sobie jedną stronę, którą sprawdzimy najpierw. Wtedy podchodzimy do ściany przeciwnej, niż strona, którą sobie wybraliśmy (np. jeżeli chcemy sprawdzić lewą stronę, podchodzimy do prawej ściany przejścia, z którego się wychylamy). Wtedy powoli sprawdzamy lewą tak, aby gracz stojący po naszej prawej nie był w stanie nas widzieć. Jeżeli okaże się ona czysta, cofamy się, podchodzimy do lewej ściany i sprawdzamy prawą stronę.