Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 2: Jednostki Specjalne - poradnik do gry

Battlefield 2: Jednostki Specjalne - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Surge | Analiza map | Battlefield 2 Jednostki Specjalne poradnik Battlefield 2: Jednostki Specjalne

Ostatnia aktualizacja: 28 października 2019

Surge

Nazwa mapy: Surge - Surge | Analiza map | Battlefield 2 Jednostki Specjalne - Battlefield 2: Jednostki Specjalne - poradnik do gry

Nazwa mapy: Surge

Lokacja: Kazachstan

Frakcje: rebelianci vs Specnaz

Tryb: Conquest Assault

Opis mapy: Mapę można podzielić na dwie zasadnicze części - bezludne południe z jedną flagą Specnazu oraz zabudowaną północ całkowicie opanowaną przez rebeliantów. Łączy je górzyste i pofałdowane ukształtowanie terenu. Daje to mnóstwo kryjówek snajperom i grenadierom, zwłaszcza na granicy między północą a południem. Uboga roślinność wymusza poszukiwanie kryjówek w naturalnych zagłębieniach ziemi oraz za porozrzucanymi tu i ówdzie głazami. Pomimo takiej geometrii mapy, bardzo łatwo i przyjemnie jeździ się po niej pojazdami pancernymi. Problemy z jazdą pojawiają się w okolicy wyrzutni (środkowa flaga rebeliantów), gdzie duża ilość obiektów takich jak skrzynie i mury nie pozwala na swobodne manewrowanie dużymi wozami. Można tam natomiast świetnie się poruszać wykorzystując Grappling Hook i Zip Line.

Analiza: Jak wspominałem, na mapie jest dużo miejsc dla snajperów i grenadierów. Punkt [1] jest doskonałą pozycją, z której widać wyrzutnię oraz drogi do północnej flagi na wschodzie i zachodzie. [2] i [3] są miejscami, z których obie drużyny często się ostrzeliwują, chcąc zdobyć most (zaznaczony na zielono) dzielący oba punkty. Z owych punktów doskonale widać również wąwóz, którym często jeżdżą jednostki pancerne. Zielone kółko na północy wskazuje skrzyżowanie dróg, na którym dochodzi do zaciekłych walk o flagę na wschodzie. Rebelianci [I] mają w bazie czołg T-90 i helikopter Mi-35 HIND. Specnaz [II] ma to samo + jeszcze jeden T-90 i Tunguskę.

Strategia dla rebeliantów: Należy jak najszybciej zająć ziemię niczyją na południu. Szybkie pojazdy takie jak Pick-Up'y i cywilne wozy osobowe przydadzą się jak znalazł do objęcia kontroli nad flagą w wąwozie i koło punktu [2] . Koło flagi na północnym wschodzie pojawi się wóz BMP 3, którego warto użyć w walce. Specnaz będzie się starał zająć zaznaczoną na zielono flagę. Jej znaczenie jest ogromne, bo razem z nią wróg zyskuje dodatkowy czołg T-90. Następnym krokiem przeciwnika jest atak na most między punktami snajperskimi (można go wysadzić w powietrze) i dalej, zajęcie flagi koło [2] . Helikopter powinien zająć się jednostkami pancernymi jednocześnie uważając na Tunguskę. Jeżeli nieprzyjaciel zdoła wejść do północnej części mapy, można go pozdrowić celnym snajperskim i przeciwpancernym ogniem z dachu centralnej bazy rebeliantów.

Strategia dla Specnazu: Jak najszybciej trzeba zająć zaznaczoną zielonym kolorem flagę na zachodzie i włączyć do walki czołg, który się tam pojawi. Trzy czołgi T-90 dają potężną siłę ognia. Tunguska może je ochraniać (niezbyt dobrze, ale zawsze...) przed atakami z powietrza. Punkt koło [2] dobrze jest zaatakować jadąc od wschodu - najczęściej wróg nie jest przygotowany na uderzenie właśnie stamtąd. Helikopter HIND może posłużyć do oczyszczania niektórych rejonów mapy z wrogiej piechoty, zwłaszcza na północnym wschodzie. Tam też czołgi będą miały najwięcej problemów (rejon najostrzejszych starć jest zaznaczony zielonym kółkiem). Podchodząc w okolice wyrzutni trzeba uważać na aktywność snajperów. Niestety, zarówno platforma startowa jak i główna baza rebeliantów jest możliwa do przejęcia tylko dla piechoty.