futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Technologie 20 grudnia 2021, 14:35

Cyberpunk 2077 – wszystko na ultra i jeszcze więcej!. RTX 3080 w starym laptopie - tak, to możliwe

Spis treści

Cyberpunk 2077 – wszystko na ultra i jeszcze więcej!

Cyberpunk 2077 – ach temat rzeka, zarówno w kwestii wszechobecnych bugów, świetnej fabuły, ale także… przeciętnej optymalizacji wersji pecetowej. Mój gamingowy pecet sprzed kilku lat (wyposażony w GTX-a 1070 i Ryzena 5 1600) dawał sobie z Cyberpunkiem radę na średnich ustawieniach w 60 klatkach lub na ultra w około 30 fps-ach.

Ach ray tracing, w końcu posmakowałem tego boskiego nektaru pc master race… - RTX 3080 w starym laptopie - testujemy GeForce NOW - dokument - 2021-12-20
Ach ray tracing, w końcu posmakowałem tego boskiego nektaru pc master race…

Przyznam szczerze, że nie satysfakcjonowało mnie to, więc ochoczo rozpocząłem testy w GFN. Ustawiłem rozdzielczość na 1440p, zablokowałem licznik fps na 60 (w chwili testów dysponowałem wyłącznie 60-hercowym monitorem) i przesunąłem wszystkie suwaki na maksa – nawet ray tracing – i włączyłem DLSS w trybie jakość. Godzina jazdy i wykonywania misji w Night City oraz okolicach była prawdopodobnie najpłynniejszą godziną, jaką spędziłem do tej pory w Cyberpunku. Licznik klatek na sekundę nie spadał nigdy poniżej 59 fps, a technologia RTX wygadała w nocy obłędnie (w dzień też nie najgorzej). Ta krótka sesja uświadomiła mi, że resztę gry (tym razem Punkiem) przejdę za pośrednictwem chmury, bo mam dość kompromisów, do których zmuszał mnie mój komputer.

Co ważniejsze, nie uświadczyłem żadnego zauważalnego input laga – grając na myszce, nawet w najbardziej dynamicznych sekcjach byłem w stanie bardzo precyzyjnie namierzyć wroga i oddać celny strzał. Gdybym nie wiedział, że gram w chmurze, to chyba bym się nie domyślił… A z czego wynika to chyba? A z tego, że miejscami widać było na ekranie efekty kompresji wideo, która jest nieodłącznym elementem streamingu wideo. Była ona jednak widoczna właściwie wyłącznie w momencie, w którym stałem w miejscu i intensywnie wpatrywałem się jakieś miejsce na ekranie – w trakcie rozgrywki nie mogłem jej zauważyć.

Mikołaj Łaszkiewicz

Mikołaj Łaszkiewicz

W GRYOnline.pl pracuje od maja 2020 roku. Najpierw był newsmanem w dziale technologii, z czasem zaczął udzielać się w grach i publicystyce, a także redagować oraz nadzorować działanie newsroomu technologicznego. Obecnie jest redaktorem naczelnym serwisu Futurebeat.pl. Wcześniej swoimi przemyśleniami na temat gier wideo dzielił się m.in. na różnych grupach tematycznych. Z wykształcenia prawnik. Gra na wszystkim i we wszystko, co widać czasem w recenzjach. Jego ulubioną konsolą jest Nintendo 3DS, co roku gra w nową część serii FIFA i stara się poszerzać gamingowe horyzonty. Uwielbia szeroko pojęty sprzęt komputerowy i rozkręca wszystko, co wpadnie mu w ręce.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Korzystasz z GeForce Now?

Tak
36,4%
Nie
63,6%
Zobacz inne ankiety
Jak Marvel’s Spider-Man wygląda na mocnym pececie?
Jak Marvel’s Spider-Man wygląda na mocnym pececie?

Spider-Man od Sony był świetny na konsolach, ale zaczyna błyszczeć dopiero na pecetach. Jak gra wygląda na sprzęcie, wykorzystującym najnowsze technologie Nvidii?

Jak rozwinęły się laptopy gamingowe przez ostatnie 10 lat?
Jak rozwinęły się laptopy gamingowe przez ostatnie 10 lat?

Dekada to cała era w rozwoju technologii. Laptopy dla graczy przeszły długą drogę – od piekielnie drogiego sprzętu dla wybranych do urządzeń oferujących duże możliwości za stosunkowo niezłą cenę. Co dokładnie zmieniło się w ciągu 10 lat?

5 rzeczy, które da się zrobić tylko dzięki graniu w chmurze GeForce NOW
5 rzeczy, które da się zrobić tylko dzięki graniu w chmurze GeForce NOW

Są takie rzeczy, które z góry uznajemy za niemożliwe. Granie na Macu w Wiedźmina, w stare pecetowe strategie na konsoli, 8 godzin grania bez kabla na laptopie. A co jeśli powiemy Wam, że to wykonalne?