Najlepsze słuchawki z oddzielnym mikrofonem. Słuchawki dla gracza
Spis treści
Najlepsze słuchawki z oddzielnym mikrofonem
Z reguły połączenie zestawu słuchawkowego i mikrofonu zewnętrznego zapewnia lepszy dźwięk w tej samej cenie, ponieważ wielu producentów zestawów słuchawkowych do gier nie ma takiego doświadczenia jak znani producenci sprzętu audio i Hi-Fi. Z drugiej strony, na akcesoriach do gier można dużo zarobić – innymi słowy, wiele zestawów słuchawkowych jest sprzedawanych po zawyżonej cenie. Wadą kombinacji słuchawek i mikrofonu jest jednak to, że zazwyczaj są one mniej wygodne w codziennym użytkowaniu.
HyperX QuadCast S
Pod marką HyperX pojawiają się nie tylko słuchawki. Kingston coraz śmielej poczyna sobie również na rynku mikrofonów dla graczy. QuadCast S zalicza się do sprzętu gamingowego, chociażby za sprawą podświetlenia RGB. Prezentacje najlepiej będzie jednak zacząć od początku. Omawiane urządzenie to mikrofon pojemnościowy na USB o maksymalnej mocy 7 mW, który może być podłączony do komputera, Maca i PS4. Jak wypada najważniejsze, czyli jakość nagrania? Jest absolutnie topowa.
W mikrofonie znalazło się miejsce dla aż 3 kapsuł pojemnościowych i 4 trybów. Pozwalają one na standardowe nagrywanie (48 kHz i 16-bit) głosu jednej osoby, prób wokalnych w asyście instrumentu, tła dźwiękowego, które znajduje się wokół użytkownika oraz dialogu, gdy nasz rozmówca znajduje się tuż obok nas. Wszystko to można ogarnąć z poziomu oprogramowania NGenuity. Soft ten pozwala również kontrolować barwy oraz efekty podświetlenia i ustawić wiele podstawowych parametrów pracy mikrofonu.
HyperX QuadCast S radzi sobie znakomicie w każdym z trybów nagrywania. Ciężko jednak mówić tu o atrakcyjnym stosunku ceny do jakości. Model kosztuje ok. 500 złotych. Poprzednik, czyli HyperX QuadCast jest dostępny już od 329 złotych. Jedyną różnicą jest brak wielobarwnego podświetlenia.
HyperX SoloCast
Mikrofon, który prezentujemy teraz, świetnie nadaje się na pierwszy model dla osób zainteresowanych rozpoczęciem streamowania swojej rozgrywki w sieci. HyperX SoloCast jest bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy podpiąć go do komputera za pomocą portu USB i już można rozpocząć nagrywanie. Mikrofon nie wymaga żadnych dodatkowych sterowników ani oprogramowania, by nim zarządzać. Ponadto jest zgodny z wieloma platformami takimi jak OBS, XSplit i Streamlabs OBS. Sprzęt działa z pecetem, Maciem i PS4.
Model jest minimalistyczny, ale m.in. dlatego nie kosztuje majątku. Można go znaleźć w sklepach już za 169 złotych. W tej cenie oferowana jest wysoka jakość, estetyczny design, regulowany statyw oraz dedykowany przycisk wyciszania. Dodatkowo do mikrofonu można dokupić wysięgnik lub statyw. Producent przygotował niezbędne gwintowane złącze.
Endorfy Solum Streaming
Model mikrofonu, a w zasadzie cały zestaw został stworzony przez polską markę Endorfy (dawniej SilentiumPC/SPC Gear). W pudełku oprócz mikrofonu zawarto koszyk, ramię i filtr. Całość wygląda bardzo profesjonalnie, chociaż zestaw jest skierowany raczej dla początkujących streamerów. Bardzo udany sprzęt może być ich już za niecałe 400 złotych.
Do najważniejszego, czyli jakości wykonania i jakości dźwięku nie można mieć większych zastrzeżeń. Głos jest jak najbardziej zrozumiały i głęboki. Nawet szumy są skutecznie wycinane, przez co nie trzeba tracić czasu na ich ręczne usuwanie podczas obróbki. To wszystko wpływa na końcową, wysoką ocenę produktu.
Pomimo bogatego, jak na tę cenę wyposażenia, można przyczepić się do kilku rzeczy. Najbardziej boli brak pokrętła do regulacji głośności. Da się nią zarządzać tylko z poziomu softu. Zabrakło tu również miejsca dla złącza mini jack do odsłuchu w czasie rzeczywistym. Jest za to łatwo dostępny przycisk do wyciszania mikrofonu. Braki nie mają większego wpływu na ostateczną rekomendację. Jak najbardziej polecamy Endorfy Solum Streaming graczom rozpoczynającym swoją przygodę ze streamingiem. Zadowoleni z niego powinni być także bardziej doświadczeni użytkownicy, którzy chcą zaoszczędzić na sprzęcie.
Superlux HD-681 Evo + Boya BY-M1S
Za łączną cenę poniżej 200 złotych otrzymujecie solidny pakiet podstawowy w postaci słuchawek Superlux HD-681 Evo oraz mikrofonu krawatowego Boya BY-M1S, który przynajmniej pod względem jakości dźwięku znacznie przewyższa droższe zestawy słuchawkowe do gier.
Superlux jest marką tajwańskiego producenta, który wytwarza również produkty dla znanych firm takich jak Audio Technica czy AKG. Obecnie jednak oferuje też podobnej klasy produkty po znacznie niższej cenie. Jeśli chodzi o dźwięk, HD-681 EVO jest stosunkowo neutralny w prawie całym paśmie częstotliwości; jedynie wysokie tony mogą być dla niektórych nieco zbyt ostre. Pomimo niewielkiej wagi, wynoszącej zaledwie 220 gramów, komfort noszenia nie jest idealny, ponieważ skórzane poduszki nagrzewają uszy. W międzyczasie do modelu EVO dodano również welurową wyściółkę. W poprzednim wiele osób zastąpiło poduszki słuchawkowe aksamitnymi wkładkami z modelu AKG K-240, które kosztowały niemal tyle, co same słuchawki.
Boya BY-M1S jest kompaktowym mikrofonem w kompaktowej cenie (ok. 50 zł), który można łatwo przypiąć do koszulki lub do kabla dowolnych posiadanych słuchawek. Dzięki temu drugiemu jest on równie łatwy w użyciu, jak tradycyjne zestawy słuchawkowe. Profesjonalne nagrania dźwiękowe nie są co prawda możliwe przy użyciu Boya BY-M1S, ale w przypadku rozmów w aplikacjach czatu, takich jak Discord czy TeamSpeak jakość jest więcej niż wystarczająca przy prawidłowym umiejscowieniu.
Teufel Real Blue & Samson C01 Pro
Naszym kolejnym połączeniem słuchawek i mikrofonów jest Teufel Real Blue. Combo z mikrofonem USB Samson C01 Pro będzie nas kosztować około 1000-1150 złotych.
Teufel Real Blue charakteryzuje się zamkniętymi słuchawkami HD. Zakrywające uszy poduszki są miękkie i wygodne i nie wywierają dużego nacisku na nasz narząd słuchu. Przetworniki zostały zaprojektowane tak, aby wydawać jak najbardziej neutralne dźwięki, dlatego też słuchawki mogą brzmieć zbyt surowo dla niektórych osób. Podoba nam się dźwięk z czystą górą, szczegółową pasmem średnim i suchymi basami. Wybuchy mogą brzmieć nieco mocniej, ale źródła hałasu mogą być zlokalizowane bardzo precyzyjnie. Teufel Real Blue kosztują 649 złotych i można je zamówić bezpośrednio na przetłumaczonej na język polski stronie producenta.
Mikrofon Samson C01 Pro łączy się z komputerem przez port USB. W zestawie znajduje się statyw, za pomocą którego urządzenie może być ustawione na stole. Mikrofon brzmi bardzo dobrze jak na model kosztujący 330-480 złotych. Dźwięk jest czysty i wyraźny, a szum tła jest ledwie słyszalny. Polecamy również zakup pop filtru, który dodatkowo poprawi jakość dźwięku. Ze względu na jego nerkowaty kształt, większość przeszkadzających dźwięków tła nie jest w ogóle rejestrowana.
Beyerdynamic DT-770/DT-990 Pro + AntLion Audio ModMic Wireless
Beyerdynamic DT-770 Pro w zestawie z Antlion Modmic to najlepszy wybór, jeśli chodzi o doskonałą jakość dźwięku, który zadowoli nawet najbardziej wymagających słuchaczy.
Beyerdynamic DT-770 Pro za 599 złotych (wersja 32 Ohm) jest podstawą dla kosztującego znacznie więcej modelu Beyerdynamic MMX 300. Istnieją co prawda pewne różnice techniczne, jednak czy są one warte dopłaty aż kilkuset złotych, każdy musi zadecydować sam. Dźwięk DT-770 Pro jest liniowy, z jednym drobnym wyjątkiem w zakresie basów, i oferuje znacznie szerszą scenę stereofoniczną w porównaniu z tańszymi modelami.
Dzięki odpowiedniemu doborowi materiału waga słuchawek mieści się poniżej 300 gramów, ale miękka wyściółka pałąka i poduszek sprawia, że są one wygodne. DT-770 Pro występuje w różnych wersjach w zakresie od 32 do 600 omów. Właściciele kart dźwiękowych ze wzmacniaczami słuchawkowymi mogą wybrać model 250 Ohm. Nie posiadając takich wzmacniaczy, należy wybrać model 32 lub 80 Ohm.
Jeśli wolicie słyszeć nieco więcej z przestrzeni wokół siebie, Beyerdynamic DT-990 Pro również będą dobrym wyborem. Model ten oparty jest na podobnej technologii i konstrukcji, ale wykorzystuje otwarte nauszniki.
Jeśli nie zniechęcają was wysokie ceny, możecie przekształcić nawet zwykłe słuchawki w pełnowartościowy headset. AntLion Audio ModMic Wireless da się przymocować do każdych słuchawek dzięki magnetycznej podstawce i może być swobodnie ustawiany dzięki elastycznej gęsiej szyjce.
Beyerdynamic Team TYGR
Zestaw Team TYGR od firmy Beyerdynamic oferuje najlepsze połączenie słuchawek i mikrofonu stojącego – brzmi on doskonale i jest zarówno wygodny, jak i praktyczny.
Beyerdynamic odniósł się tutaj do trendu strumieniowania i tych, którzy wolą słuchawki plus mikrofon jako zamiennika klasycznego zestawu słuchawkowego. Zestaw marki Baeyerdynamic składa się ze przede wszystkim ze słuchawek TYGR 300 R, które zostały oparte na rewelacyjnym modelu DT 990 Pro. Zasadniczo zmianie uległ jedynie wygląd zewnętrzny, który teraz można łączyć z gamingowym rodowodem produktu.
Mikrofon-stojak Fox, który stanowi uzupełnienie zestawu, jest dostarczany z własnym chipem dźwiękowym DAC i podłączany ze słuchawkami za pośrednictwem złącza analogowego jack 3,5 mm. Mikrofon Fox posiada pokrętło regulacji głośności i monitorowania oraz przycisk wyciszenia mikrofonu, które jest natychmiastowo sygnalizowany za pomocą diody LED. W naszym teście, jakość dźwięku Fox wypadła świetnie i w pełni nadawała się tak do transmisji strumieniowych, jak i nawet do nagrywania podcastów.
Pod względem ceny, Team TYGR został wyceniony drożej niż kombinacja prawie identycznego DT 990 Pro i mikrofonu Fox, który można nabyć również oddzielnie.
Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!