Jet Car Stunts 2. Najlepsze gry samochodowe na Androida
Spis treści
Jet Car Stunts 2
JET CAR STUNTS 2 W SKRÓCIE:
- Producent gry: True Axis
- Platformy: iOS, AND
- Data premiery na AND: styczeń 2014
- Model biznesowy: darmowe demo plus jednorazowa opłata za pełną wersję
Jeśli w mobilnych samochodówkach szukacie odrobiny szaleństwa, trudno o lepszą propozycję niż Jet Car Stunts 2. Tytuł ten jest w równym stopniu wyścigówką, co platformówką i grą logiczną. Naszym głównym zmartwieniem nie okazuje się tu wykręcanie najlepszych czasów, a samo dotarcie do mety.
Wynika to z konstrukcji map. Zamiast tradycyjnych tras mamy szalone tory zawieszone w chmurach, pełne dziur, ramp, przeszkód i ekstremalnych skrętów. W praktyce przedarcie się przez nie w jednym kawałku wymaga wykonywania manewrów, których nie powstydziłby się Zespół Akrobacyjny „Orlik”. Nasze auto regularnie zalicza imponujące skoki, jeździ do góry nogami czy kręci bączki w powietrzu. Do tego zostało wyposażone w skrzydła ułatwiające szybowanie.
Starszym bratem Jet Car Stunts 2 można nazwać serię TrackMania, znaną z pecetów i konsol. Pierwsza jej część zadebiutowała w 2003 roku, a najnowsza odsłona tego cyklu to TrackMania Turbo, wydana przez Ubisoft w 2016 roku.
Sterowanie jest dopracowane, ale jego opanowanie zajmuje sporo czasu. Przekrzywiając telefon lub tablet, kontrolujemy skręty kierownicy, a dotykiem aktywujemy hamulec, dopalacz rakietowy albo wysuwamy skrzydła. Nauczyć się korzystać z tego rozwiązania nie jest łatwo, ale gdy już się przyzwyczaimy, gra zaoferuje swobodę, o jakiej większość mobilnych ścigałek może tylko pomarzyć.
Oprócz ponad setki pomysłowych oficjalnych map znajdziemy tu także potężny wybór tras fanowskich, opracowanych dzięki edytorowi. Dodatkowy atut stanowi system biznesowy. Za darmo pobieramy wersję okrojoną, a potem całą resztę zawartości możemy odblokować jednorazową płatnością.
Jet Car Stunts 2 to:
- mocno nietypowe podejście do tematyki gier samochodowych;
- trudny do opanowania, ale oferujący dużo możliwości system sterowania;
- pomysłowe mapy, które wymagają zarówno zręczności, jak i sprytu;
- z poważnych wad – tylko brak multiplayera.