Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM
Publicystyka 18 grudnia 2008, 09:37

autor: Filip Grabski

Gry o zwierzakach. Gry dla dzieci na Święta

Spis treści

Gry o zwierzakach

Akademia Mody

Dystrybutor: Cenega Poland

Sugerowana cena detaliczna: 59,90 PLN

Wersja językowa: pełna polska

Tytuł ten pochodzi z przeznaczonej dla młodszych graczy (czy raczej: graczek) serii Imagine znanego światowego koncernu Ubisoft. Każda dziesięciolatka z wielką chęcią zanurzy się w świat mody, zmieniając się w prawdziwą projektantkę, tworzącą wspaniałe kreacje. Rozwijanie twórczych zdolności dziewczynek jest właśnie głównym elementem rozgrywki – dzięki wirtualnym nożyczkom, maszynom do szycia, igłom, linijkom i mnóstwu przeróżnych materiałów można stworzyć niepowtarzalną suknię, kostium czy komplet wyjściowy. Młode adeptki sztuki projektowania z biegiem czasu zyskują na prestiżu w świecie mody, odblokowując tym samym kolejne opcje (np. robienie makijażu modelkom). W grze, która jest pecetowym odpowiednikiem tytułu z konsolki Nintendo DS, umieszczono dodatkowo tryb prowadzenia butiku, w którym należy spełniać zachcianki klientek, a całości dopełnia tryb dla wielu graczy, w którym m.in. można się wymieniać projektami. Akademia Mody posiada estetyczną trójwymiarową grafikę i pastelowe kolory, które z pewnością spodobają się młodocianym graczkom. Z drugiej jednak strony nie należy oczekiwać nie wiadomo jakiej złożoności – tytuł ten jest prostą zabawą, która sprowadza się do klikania i oglądania coraz to nowych ciuszków. Co jednocześnie nie przeszkadza mu być bardzo popularną grą.

Akademia Mody

Seria Mały Adibu

Dystrybutor: CD Projekt

Sugerowana cena detaliczna: 59,90 PLN

Wersja językowa: pełna polska

Seria gier o małych chłopcu Adibu przywędrowała do Polski z opóźnieniem – trzy tytuły wypełnione zabawami dla najmłodszych graczy (od 2 do 5 lat) odnoszą sukcesy na europejskich rynkach od ponad 3 lat. Na szczęście tego typu gry starzeją się bardzo wolno, więc dobrze się stało, że teraz również polscy rodzice mogą skorzystać z tej opcji, jeśli chodzi o zabawę ze swymi dziećmi. Sympatyczny chłopiec imieniem Adibu doczekał się już kilku odsłon jego przygód: Mały Adibu w wesołym cyrku, Mały Adibu zaprasza na urodziny i Mały Adibu w fabryce cukierków. Każda z gier to tytuł edukacyjny pozwalający maluchowi zapoznać się z klawiaturą i myszą, uczący rozpoznawać kształty i kolory, pomagający orientować się przestrzeni, a także umożliwiający branie udziału w różnych zabawach (m.in. karaoke z wesołymi piosenkami). Każda gra posiada specjalny kącik rodzica pozwalający ustawiać opcje i kontrolować czas, jaki pociecha spędza przed monitorem. W kategorii „gra dla trzylatka” jest to obecnie jeden z najlepszych wyborów.

Mały Adibu w wesołym cyrku

Seria Petz (Catz 2, Dogz 2)

Dystrybutor: LEM

Sugerowana cena detaliczna: 49,90 PLN

Wersja językowa: pełna polska

Seria Petz od kilku lat przedstawia najmłodszym odbiorcom różnego rodzaju zwierzaki i oferuje przygody i wyzwania związane z posiadaniem małego podopiecznego. Skupimy się tu na dwóch najpopularniejszych odsłonach serii – najnowszych grach z Catz i Dogz w tytule. Obydwie pozwalają dziecku wybrać jednego z siedmiu dostępnych małych kotków i piesków, by następnie rozpocząć długi i pełen uśmiechów proces opiekowania się zwierzakiem. Trzeba nadać mu imię, karmić, bawić się z nim, pielęgnować... Wszystkiego, co małemu właścicielowi zwierzęcia domowego potrzebne jest do opieki nad prawdziwym kotkiem czy pieskiem, może dowiedzieć się on (oczywiście w ograniczonym i uproszczonym stopniu), uruchamiając jeden z przedstawionych tu dwu tytułów. Obydwie gry wywodzą się z konsol Nintendo (dostępne są po angielsku na Wii i DS, a także dodatkowo na PS2), ale w wersji pecetowej uzyskały kilka nowych opcji, jak np. możliwość łączenia w pary różnych gatunków zwierząt czy prowadzenie dzienniczka z wydarzeniami. Grafika jest prosta i czytelna, a każdy tytuł zapewnia dodatkowo zestaw przyjemnych mini-gierek przedłużających zabawę.

Catz 2

Filip Grabski

Filip Grabski

Z GRYOnline.pl współpracuje od marca 2008 roku. Zaczynał od pisania newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji tworzył treści dla serwisu Gameplay.pl. Obecnie przede wszystkim projektuje grafiki widoczne na stronie głównej (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Od 1994 roku z pełną świadomością zaczął użytkować pecety, czemu pozostaje wierny do dzisiaj. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury, zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej