Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Cyberpunk 2077 Publicystyka

Publicystyka 13 grudnia 2020, 15:00

autor: Karol Laska

Jak sobie radzić z bronią. 7 rzeczy, które warto wiedzieć o Cyberpunku 2077

Spis treści

Jak sobie radzić z bronią

Strzelanie rodem z looter shooterów potrafi satysfakcjonować.

Podrasowane pistolety

W pociągnięciu za spust nie ma żadnej większej filozofii, choć CD Projekt RED przygotował na tyle dużo broni oraz ulepszeń, że warto wiedzieć, jak wykorzystać ich pełen potencjał. W menu postaci znajdziecie między innymi zakładkę z wytwarzaniem materiałów i od razu mówię – nie jest to czarna magia. Pozwala ona nie tylko na stworzenie oręża o określonej rzadkości (do którego dostęp dostaniemy dzięki perkom, które możemy zdobyć podczas rozwijania „Zdolności technicznych”), jak i upgrade’owania tego, co już mamy. Jeżeli więc znajdziecie już na samym początku gry interesujący Was karabin, to nie musicie go wymieniać na pierwszy lepszy model, jaki znajdziecie. Wystarczy zwiększyć jego statystyki we wspomnianej zakładce (będzie to oczywiście kosztowało komponenty).

Dla wszystkich fanów skrytobójstwa mam też następującą wiadomość: tak, tłumiki są tu na porządku dziennym, ale używanie ich wiąże się z obniżeniem obrażeń używanej broni (i to nawet o 30%). Interesującym, choć mało użytecznym „bajerem” jest też możliwość przerobienia pistoletów i karabinów tak, aby te nie zabijały, a jedynie neutralizowały wroga (robi się to między innymi za pośrednictwem specjalnych modułów, które można znaleźć na ulicy). Nie ma z tego powodu żadnych potencjalnych bonusów, choć niektóre misje poboczne wymagają eliminacji oponenta, nie uciekając się do mordu. To już raczej ciekawostka dla pacyfistów.

Zostało jeszcze 46% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 optymalizacja do 60 FPS
Cyberpunk 2077 optymalizacja do 60 FPS

Ray tracing i karta graficzna typu GeForce RTX 3080 pozwolą w Cyberpunk 2077 podziwiać pięknie zaprojektowane miasto, oświetlenie, odbicia i cieniowanie. Jak jednak gra CD Projekt RED działa na tanim komputerze? Sprawdziliśmy to!

Cyberpunk 2077 - wybieramy nasze ulubione bugi i glitche
Cyberpunk 2077 - wybieramy nasze ulubione bugi i glitche

Cyberpunk 2077 miał być mesjaszem branży gier wideo - okazał się jednak produkcją niedoskonałą, w której upchnięto mnóstwo mniej i bardziej śmiesznych glitchy. Pora przekłuć nadmuchany balonik i spojrzeć na nowe dzieło RED-ów z przymrużeniem oka.

Dla mnie Cyberpunk 2077 to świetny film, ale gorsza gra
Dla mnie Cyberpunk 2077 to świetny film, ale gorsza gra

Przez kilka pierwszych godzin Cyberpunka 2077 ciężko mi było oderwać się od ekranu. Wciągający scenariusz, trzymające w napięciu wydarzenia, świetne dialogi. Szkoda, że w pewnym momencie ten film musiał zmienić się w grę.