Red Dead Redemption 2 na PC – problemy techniczne, oto lista błędów
Red Dead Redemption 2 zadebiutowało na komputerach osobistych, lecz tylko wybrani mają możliwość zagrania w ten tytuł. Pozostali męczą się z komunikatami o błędach, wieszaniem się gry czy problemami z dźwiękiem.
Firma Rockstar Games z pewnością inaczej wyobrażała sobie dzień, w którym gra Red Dead Redemption 2 zadebiutuje na komputerach osobistych. Gracze masowo zgłaszają bowiem problemy z uruchomieniem tej produkcji. Ci, którym udała się ta sztuka, niekoniecznie muszą jednak mieć powody do zadowolenia, gdyż dalej wcale nie jest lepiej – u niektórych dźwięk nie działa właściwie, u innych gra się „wiesza”, a u jeszcze innych – wychodzi do pulpitu.
Nim przejdziemy do omówienia bolączek, na które cierpi pecetowa wersja najnowszego hitu „gwiazd rocka”, musimy odnotować, co na to sami autorzy. Otóż zalecają oni aktualizację sterowników oraz uruchamianie gry jako administrator. Warto jednak zaznaczyć, że w chwili pisania tego newsa jedynie 37 z 320 graczy stwierdziło, iż owa porada była pomocna.
Red Dead Redemption 2 na PC – lista błędów:
- komunikaty o błędach przy próbie uruchomienia gry;
- komunikaty o błędach podczas wyświetlania intra;
- wychodzenie do pulpitu na etapie intra;
- „wieszanie” się gry w losowych momentach;
- spadek liczby klatek na sekundę w trakcie rozgrywki.
Zacznijmy od tego, że Red Dead Redemption 2 może w ogóle się nie uruchomić. Zamiast tego na ekranach graczy pojawiają się wszelkiej maści błędy (o tym, że gra „niespodziewanie przestała działać”, lub choćby o tym, że wymagana jest aktywacja), z których jeden pokazujemy na poniższym obrazku opublikowanym na naszym forum przez naszego czytelnika (dzięki, Rassmuser!). Co prawda w wybranych przypadkach pomaga wyłączenie programu antywirusowego lub dodanie gry do listy wyjątków, jednak bynajmniej nie jest to regułą.
Komunikat o błędzie to częsty widok przy próbie uruchomienia pecetowej wersji gry Red Dead Redemption 2 (źródło obrazka – użytkownik Rassmuser).
Następny problem pojawia się na etapie intra, kiedy to produkcja także potrafi wyświetlić komunikat o błędzie, zawiesić się bądź wyjść do pulpitu. Nawet ci, którym udało się rozpocząć rozgrywkę, nie mogą jednak czuć się w pełni bezpiecznie. Na niektórych komputerach Red Dead Redemption 2 działa bowiem bez dźwięku, na innych – „wiesza się” w losowych momentach na sekundę lub dwie bądź zaczyna „klatkować”. Jak można wyczytać na łamach forum Reddit, użytkownicy kart graficznych firmy Nvidia korzystający z API Vulkan powinni przełączyć się na DirectX, co może (ale nie musi) pomóc na ostatnie z wymienionych przypadłości.
- Oficjalna strona internetowa gry Red Dead Redemption 2
- Recenzja gry Red Dead Redemption 2 – sandbox na „dychę”
- Red Dead Redemption 2 – poradnik do gry
- Wszystko o Red Dead Redemption 2