Wydał ponad 1000 zł na książki do CSGO; ich zawartość to śmiech na sali
Youtuber o pseudonimie voo CSGO postanowił przekonać się, czy książki do nauki rzeczonego CS:GO są warte swojej ceny. Na podręczniki wydał ponad 300 dolarów; ich zawartość była... no cóż, interesująca.
Fot. Youtube – voo CSGO
Chyba każdy gracz Counter-Strike’a: Global Offensive w trakcie swojej „kariery” przynajmniej raz udał się na poszukiwanie wskazówek dotyczących poprawy swojej gry.
Czasem chodzi o zestaw wytycznych dotyczących strategii pod konkretne mapy, czasem o rzeczy bardziej prozaiczne: jak poprawić celowanie, w jaki sposób efektywnie korzystać z granatów etc.
Zazwyczaj tego typu porady można z łatwością znaleźć w sieci – na rozmaitych forach lub filmach instruktażowych np. na YouTube.
Jeśli tego typu poradniki nie są dla Was wystarczające, można sięgnąć po stare, sprawdzone rozwiązanie – książki.
Podręczniki do CS:GO
Tak, istnieją papierowe podręczniki do nauki gry w CS:GO i co ciekawe, wcale nie jest ich mało. Ich przydatność postanowił przetestować youtuber voo CSGO, zajmujący się na co dzień tematyką związaną ze strzelanką Valve.
Twórca zakupił kilka podręczników przeznaczonych do nauki Counter-Strike’a w celu sprawdzenia ich zawartości. Dodajmy, że te zakupy nie należały do najtańszych. Zestaw książek kosztował go ponad 300 dolarów (prawie 1400 zł), z czego najdroższy podręcznik stanowił niemal jedną trzecią tej sumy.
I choć wydawać by się mogło, że skoro coś zostało wydane na papierze i zapłaciliśmy za to pieniądze, to dostaniemy jakościowy produkt, lepszy od darmowych „tipów” w internecie, to jak pokazuje test voo CS:GO, nie można się było pomylić bardziej.
Nieistniejące mapy i strategie bez sensu
Niestety, większość treści z kupionych przez youtubera podręczników w najlepszym wypadku powtarza to samo, co darmowe porady internetowe.
Największą popularnością cieszyły się wskazówki odnośnie mapy Dust 2, a jedną z zalecanych strategii było... biegnięcie z nożem wprost w miejsce, gdzie wcelowany jest wrogi snajper.
Za dość zabawną można uznać również poradę dotyczącą celowania... zakończoną linkiem do filmu pokazującego jak to zrobić. Równie dobrze cały rozdział mógłby zostać zastąpiony przez jedną linijkę tekstu, którą następnie trzeba by ręcznie wpisać do wyszukiwarki.
Takich „kwiatków” było naprawdę dużo w niemal każdej książce do nauki CS:GO. Sporym problemem okazało się również to, że poradniki napisane na papierze dezaktualizują się w bardzo szybkim tempie – wystarczy jedna większa aktualizacja, by cały rozdział poszedł do kosza – tak jak w przypadku mapy cs_Austria, która została usunięta z puli aren w 2019 roku.
Wniosek z całej „lektury” jest prosty – jeśli szukacie poradników do CS:GO, to szukajcie ich w sieci, tam gdzie ich miejsce. A najlepiej sięgnijcie po nasz poradnik, do którego link znajdziecie poniżej.