Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2022, 18:12

autor: Kamil Kleszyk

Nowa trylogia Wiedźmin i dwie inne gry w uniwersum oficjalnie potwierdzone

Gruchnęła wiadomość o planach Grupy CD Projekt na dalszą przyszłość. Nasze rodzime studio ogłosiło m.in. prace nad nową trylogią Wiedźmin oraz jeszcze dwoma tytułami związanymi z tą marką.

Źródło fot. CD Projekt RED
i

Właśnie otrzymaliśmy masę informacji o nowych projektach Grupy CD Projekt. Wśród nich znalazło się miejsce na uwielbiane przez graczy wiedźmińskie uniwersum stworzone przez Andrzeja Sapkowskiego, a dokładniej na aż trzy nowe gry – a właściwie pięć.

Nowa trylogia Wiedźmin i dwie inne gry w uniwersum oficjalnie potwierdzone - ilustracja #1

Twitter, CD Projekt RED

Projekt Polaris (nazwa robocza) to pozycja znajdująca się obecnie w preprodukcji – swoista kontynuacja Wiedźmina 3, która zapoczątkuje całą trylogię gier RPG (segment AAA). Trzyczęściowa opowieść ma powstać w sześć lat, począwszy od premiery Polaris.

Kolejna pozycja to Canis Majoris (to też kodowa nazwa). Będzie to pełnoprawna wiedźmińska gra RPG, która jednak ma stanowić odrębną historię względem wcześniej wspomnianej sagi. Co ciekawe, tytuł ten zostanie opracowany przez zewnętrzne studio „kierowane przez doświadczonych twórców związanych w przeszłości z Wiedźminem”.

Trzecim projektem będzie natomiast Sirius (również kodowa nazwa). To tytuł tworzony przez studio The Molasses Flood, któremu CD Projekt RED pomaga w zrealizowaniu dzieła. Gra zaoferuje rozgrywkę wieloosobową oraz kampanię z zadaniami i fabułą dla pojedynczego gracza.

Na koniec warto wspomnieć, iż projekty Polaris i Canis Majoris powstają w oparciu o technologię Unreal Engine 5. Ten drugi wykorzysta dodatkowo „zestaw narzędzi” opracowywany z myślą o nowej trylogii.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej