Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2019, 17:28

No Man's Sky – gracze stworzyli mapę ponad 3 tysięcy czarnych dziur

W No Man’s Sky podróżowanie po olbrzymiej galaktyce bywa czasochłonne. Deweloperzy ze studia Hello Games wypełnili swój świat czarnymi dziurami, które, jak się okazuje, można wykorzystać niczym „międzygwiezdną autostradę”.

No Man's Sky oddaje w ręce graczy całą galaktykę. Ze względu na jej monstrualne rozmiary podróżowanie pomiędzy oddalonymi od siebie punktami bywa czasochłonne. W świecie gry można jednak napotkać czarne dziury, a przekroczenie horyzontu zdarzeń owocuje przeniesieniem do z pozoru losowego miejsca w przestrzeni międzygwiezdnej. Czy na pewno losowego? Otóż okazuje się, że nie, a po premierze jednej z zeszłorocznych aktualizacji gracze mogą potraktować każdy obiekt tego typu jako portal prowadzący do określonego punktu w galaktyce. Jako że wiedza o tym otwiera przed kosmicznymi eksploratorami zupełnie nowe możliwości, grupa zagorzałych fanów gry, określająca się mianem Black Hole Suns, zaczęła katalogować czarne dziury, nanosząc je na olbrzymią mapę; można się o tym przekonać, śledząc poświęcone temu zagadnieniu wątki na forum Reddit.

Odpowiednie wykorzystanie czarnych dziur może znacznie usprawnić podróżowanie po (wszech)świecie No Man’s Sky. - No Man's Sky – gracze stworzyli mapę ponad 3 tysięcy czarnych dziur - wiadomość - 2019-04-16
Odpowiednie wykorzystanie czarnych dziur może znacznie usprawnić podróżowanie po (wszech)świecie No Man’s Sky.

Dotychczas owej ekipie udało się odkryć ponad trzy tysiące czarnych dziur, z czego znakomitą większość (blisko dwa tysiące) znaleziono w wersji na PlayStation 4. Na mapie (którą możecie zobaczyć poniżej) jednak się nie kończy, gdyż wszystko to pozwoliło również na zaprojektowanie przewodnika dla początkujących gwiezdnych podróżników, a także kalkulatora odległości oraz tras. Warto przy tym zaznaczyć, że choć pozycja każdego z tych „portali” jest taka sama na wszystkich platformach, miejsca, do których prowadzą, różnią się w zależności od tego, na jakim urządzeniu gramy. W ramach ciekawostki warto wspomnieć jeszcze o tym, że kosmiczni „kartografowie” korzystają ze specjalnie przygotowanych statków, odpornych na uszkodzenia powodowane przez czarne dziury.

Graczom udało się skatalogować ponad trzy tysiące czarnych dziur.
Graczom udało się skatalogować ponad trzy tysiące czarnych dziur.

Przypomnijmy, że No Man’s Sky zadebiutowało na PlayStation 4 i komputerach osobistych w sierpniu 2016 roku, a dwa lata później pojawiło się na Xboksie One. Pomimo że początkowo gracze krytykowali (mówiąc delikatnie) ów tytuł za niespełnione obietnice autorów, z czasem sytuacja uległa diametralnej zmianie. Deweloperzy zakasali bowiem rękawy i na przestrzeni kolejnych miesięcy udostępniali aktualizacje, które odmieniły tę produkcję nie do poznania.

  1. No Man’s Sky – oficjalna strona internetowa
  2. No Man’s Sky po 2 latach – recenzja aktualizacji NEXT
  3. No Man’s Sky – poradnik do gry

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej