8 lat po fatalnym starcie No Man's Sky w końcu ma „bardzo pozytywne” oceny na Steamie. „Nie macie pojęcia, ile to dla nas znaczy”
Zajęło to długich osiem lat, ale udział pozytywnych opinii wśród wszystkich recenzji No Man's Sky na Steamie wreszcie osiągnał 80%.
Premiera No Man’s Sky okazała się potwornym rozczarowaniem. Autorzy jednak uratowali tę grę, spędzając długie lata na jej naprawianiu i rozszerzaniu o nową zawartość za pomocą darmowych aktualizacji. Teraz cały ten renesans NMS osiągnął ważny punkt.
- Na Steamie udział pozytywnych recenzji graczy osiągnął wreszcie 80%, dzięki czemu serwis zmienił klasyfikację odbioru No Man’s Sky na „bardzo pozytywny”.
- Niezwykle ucieszył się z tego Sean Murray, szef studia Hello Games. Podziękował graczom, publikując w serwisie X następujący komentarz:
Dziękujemy, Dziękujemy, Dziękujemy.
Nie macie pojęcia, ile to dla nas znaczy.
Licząc tylko recenzje z ostatnich 30 dni, aż 94% z nich chwali tę grę. Podobne wyniki No Man’s Sky osiąga od dłuższego czasu, ale liczba negatywnych opinii z pierwszych lat tej produkcji na rynku była tak wysoka, że dopiero teraz udało się uzbierać wystarczająco dużo tych pozytywnych, aby ich udział wśród wszystkich recenzji osiągnął 80%.
Jak wielką pracę wykonali autorzy, najlepiej pokazuje fakt, że dwa miesiące premierze na PC No Man’s Sky miało tylko 32% pozytywnych recenzji na Steamie.
No Man’s Sky dostępne jest na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox Series S, Xbox Series X i PlayStation 5. Obecnie w serwisie Steam trwa promocja, w ramach której cena gry została obniżona o 60% i można ją kupić za 109,99 zł.
Warto na koniec wspomnieć, że studio Hello Games zapowiedziało powtórki tegorocznych pięciu ekspedycji (eventów w No Man’s Sky, w których można zdobyć różnorodne cenne nagrody). Każda z nich potrwa dwa tygodnie. Pierwsza (Omega) wystartowała wczoraj i dobiegnie końca 11 grudnia, kiedy to ruszy powtórka ekspedycji Adrift.
- No Man’s Sky na Steamie
- No Man's Sky było kosmiczną porażką. Dziś to najlepsza gra o eksploracji kosmosu