Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2024, 11:34

Możecie ocenić polski dubbing w Indianie Jonesie i Wielkim Kręgu. Tak wypada w konfrontacji z innymi wersjami językowymi

Indiana Jones przemówi (nie tylko) po polsku jeszcze w tym roku, a próbkę rodzimego dubbingu prezentuje nowy materiał firmy Bethesda Softworks.

Źródło fot. MachineGames / Bethesda Softworks / Microsoft.
i

Firma Bethesda Softworks zaprezentowała porównanie różnych wersji językowych gry Indiana Jones i Wielki Krąg, w tym polskiego dubbingu. Materiał udostępniono m.in. na koncie rodzimego oddziału wydawcy w serwisie X, przy czym deweloper podał także aktorów, którzy użyczą głosu słynnemu filmowemu archeologowi w różnych wersjach językowych tej produkcji.

W Polsce Indiana Jones przemówi głosem Alberta Osika (Znachor), o czym informowaliśmy przy okazji niedawno opublikowanej prezentacji rozgrywki z nowej gry Bethesdy.

Filmik udostępniony przez wydawcę możecie obejrzeć (i przede wszystkim posłuchać) poniżej.

Indiana Jones and the Great Circle zadebiutuje 9 grudnia. Gra zmierza na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series X/S i będzie od razu dostępna w usługach Xbox i PC Game Pass. Warto przy tym przypomnieć, że jest to kolejny tytuł, którego cena na Steamie w złotówkach została obniżona po interwencji polskich graczy.

Premierę na PlayStation 5 zaplanowano na wiosnę 2025 roku.

  1. Zagrałem w Indianę Jonesa i Wielki Krąg – to baza dla tego, czego oczekiwałbym po kolejnej odsłonie przygód Indiany

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej