Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2024, 13:20

Gracze docenili prawdopodobnie ostatni dodatek do EU4. Winds of Change spełniło oczekiwania

Europa Universalis 4 otrzymała nowe rozszerzenie. Jeśli Winds of Change faktycznie będzie ostatnim dodatkiem do tej gry, to najwyraźniej będzie to godne pożegnanie z tytułem firmy Paradox Interactive.

Źródło fot. Paradox Interactive.
i

Popularna strategia Europa Universalis IV otrzymała nowe, być może ostatnie rozszerzenie. Przynajmniej tak spekulowali gracze, ale na razie pewne jest tylko to, że Winds of Change jest już dostępne do kupienia w cenie 91,99 zł.

Dla przypomnienia: tym razem studio Paradox skupiło się nie na jednej nacji, lecz trzech regionach wirtualnej Europy. Przebudowane lub dodane drzewka misji, nowości dla kilkunastu nacji (m.in. Czechów, Niemców, Azteków oraz Trapezuntu) pokroju wydarzeń i przywilejów, a nawet zupełnie nowych mechanik to główne atrakcje dodatku.

  1. Dodatek Europa Universalis IV – Winds of Change na Steamie

Na razie Winds of Change ma „w większości pozytywne” opinie na Steamie (76%), aczkolwiek miejcie na uwadze, że w chwili publikacji tej wiadomości liczba recenzji nie przekraczała setki. Niemniej póki co wygląda na to, że nowe DLC przyjęto cieplej niż ostatnie dodatki do Europa Universalis IV. Oczywiście są już narzekania na nowe błędy (w tym jeden pozwalający rozbudować Pragę tanim kosztem).

Przypomnijmy też, że wraz z rozszerzeniem gra otrzymała aktualizację 1.37 zatytułowanej Inca. Ta również dodała nieco nowości do podstawowej wersji gry (oraz do dodatku Leviathans) oraz kolejne osiągnięcia do zdobycia. Pełną listę zmian znajdziecie we wpisie twórców opublikowanym na Steamie oraz na oficjalnym forum firmy Paradox Interactive.

  1. Europa Universalis IV – poradnik do gry

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej