Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 15 września 2016, 11:24

Geralt z Rivii na znaczkach pocztowych

Wygląda na to, że choć na ten moment ekipa CD Projekt RED pożegnała się z serią Wiedźmin i koncentruje się na innych projektach, Geralt z Rivii jeszcze długo będzie o sobie przypominał. Tym razem Biały Wilk zaatakuje nas bowiem... ze znaczków pocztowych.

Jak oficjalnie poinformowała Poczta Polska, jutro, tj. 16 września 2016 roku, do sprzedaży trafi specjalny znaczek z podobizną Geralta z Rivii. Znaczek o nominale 6 zł prezentuje wizerunek Białego Wilka, znany choćby z premierowej okładki gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Wygląda zatem na to, że choć zespół CD Projekt Red na tę chwilę pożegnał się ze swoją serią i koncentruje się na pracy nad innymi projektami, Rzeźnik z Blaviken jeszcze długo będzie nam o sobie przypominał.

Czy znaczek zagwarantuje nam +2 do ochrony przed atakami Biesów? Poczta Polska milczy na ten temat...
Czy znaczek zagwarantuje nam +2 do ochrony przed atakami Biesów? Poczta Polska milczy na ten temat...

Dziki Gon, czyli polski bilet na branżowe salony

Wiedźmin 3: Dziki Gon bez wątpienia stoi na czele największych osiągnięć polskiej branży gier wideo. Produkcja zdobyła na całym świecie aż 251 nagród gry roku, co czyni ją najbardziej utytułowaną grą w historii. Na sukces złożyły się takie czynniki, jak dopracowana warstwa fabularna, czerpiąca garściami z prozy Andrzeja Sapkowskiego, olbrzymi, rozbudowany i żyjący świat, gigantyczna ilość zadań czekających na wykonanie, a przede wszystkim dopracowana rozgrywka i niekończące się wsparcie deweloperów. Nie należy zapominać, że podstawowa wersja gry doczekała się dwóch dużych rozszerzeń, zatytułowanych Serca z Kamienia oraz Krew i Wino, a także szeregu pomniejszych, darmowych dodatków. Niedawno do sklepów trafiła także Wiedźmin 3: Edycja Gry Roku, zawierająca wszystkie wspomniane elementy.

Nie powinno zatem nikogo dziwić, że jest to również najdroższy tytuł w historii polskiej branży gier wideo, a także jedno z najbardziej kosztownych dzieł polskiej rozrywki i kultury, z budżetem na produkcję przekraczającym 45 mln złotych. Szkoda tylko, że sam autor książkowej sagi nie docenia wysiłku, jaki twórcy włożyli w produkcję swej trylogii i wypowiada się krytycznie nie tylko na jej temat, lecz także o samych graczach...

By jednak nie kończyć zbyt pesymistycznie, pragniemy poinformować, że na ten moment nie wiadomo, czy widoczny na powyższej grafice znaczek zapewnia jakiekolwiek bonusy do naszych statystyk.

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej