Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2021, 15:30

Cyberpunk 2077 triumfuje w głosowaniu czytelników GRYOnline.pl na Grę Roku 2020

Ogłaszamy wyniki naszego plebiscytu Gra Roku dla czytelników portalu GRYOnline.pl. Uznaliście, że najlepszą produkcją mijających dwunastu miesięcy był Cyberpunk 2077. Zgromadził on ponad dwa razy więcej punktów niż drugie w zestawieniu Ghost of Tsushima. Z kolei najbardziej oczekiwaną grą zostało Dying Light 2.

18 grudnia wystartowaliśmy z kolejną edycją plebiscytu Gra Roku portalu GRYOnline.pl. Przez blisko miesiąc mogliście wybierać najlepsze Waszym zdaniem produkcje minionych dwunastu miesięcy i najbardziej wyczekiwane nadchodzące pozycje. Oddaliście łącznie ponad 24 tysiące głosów, za co serdecznie Wam dziękujemy. Każde z Was miało zapewne własnych faworytów, lecz które produkcje ostatecznie znalazły się na czele zestawienia? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

Najpierw jednak przypomnienie zasad. Wszyscy mogli wybrać po trzy produkcje w kategoriach Gra Roku 2020 oraz Najbardziej oczekiwana gra 2021 roku. Kolejność tego, w jaki sposób tworzone były indywidualne listy, miała znaczenie – produkcje, które znalazły się na nich na pierwszym miejscu, otrzymywały odpowiednio większą ilość punktów niż tytuły z pozycji drugiej oraz trzeciej. Na podstawie ilości zgromadzonych „oczek” wyłoniliśmy zwycięzców. Oto oni:

Gra roku 2020 według czytelników GRYOnline.pl:

I miejsce – Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 triumfuje w głosowaniu czytelników GRYOnline.pl na Grę Roku 2020 - ilustracja #1

Cyberpunk 2077 jest grą, która w pewnych kręgach wzbudziła spore kontrowersje. Ostatecznie jednak czytelnicy GRYOnline.pl, podobnie zresztą jak redakcja, w większości uznali, że produkcja studia CD Projekt RED jest najlepszą pozycją wydaną w ubiegłym roku. Nic dziwnego – tytuł, mimo mankamentów technicznych, zauroczył wielu odbiorców chociażby atmosferą mrocznego świata przyszłości, udanym wątkiem fabularnym czy zapadającymi w pamięć bohaterami. Warto zaznaczyć, że Cyberpunk 2077 wygrał w naszym plebiscycie dość wyraźnie – udało mu się zgromadzić ponad dwa razy więcej punktów niż pozycji, która zajęła drugi stopień podium.

II miejsce – Ghost of Tsushima

Ostatni wielki tytuł wydany wyłącznie na konsoli PlayStation 4 okazał się naprawdę udany. Historia samuraja Jina Sakai, który musi się wyrzec tego, czego uczył się całe życie, by powstrzymać inwazję Mongołów na tytułową japońską wyspę Cuszima, spotkała się z bardzo ciepłym odbiorem zarówno ze strony mediów branżowych, jak i graczy. Najlepszy Assassin's Creed, który nie jest Assassin's Creedem? Dla wielu tak.

III miejsce - The Last of Us: Part II

Kolejny tytuł, który wywołał w ubiegłym roku spore kontrowersje. Niektórym nie spodobał się kierunek, w którym poszła fabuła kontynuacji kultowej produkcji studia Naughty Dog, inni byli zachwyceni odwagą scenarzystów, rozgrywką i projektem świata. Nasi czytelnicy najwyraźniej w sporej części należą do tej drugiej grupy, choć z pewnością znajdzie się mnóstwo osób, które nie będą do końca zadowolone z tak wysokiego miejsca zajętego przez najnowsze dzieło twórców m.in. Uncharted.

Miejsca 4-10

4) Assassin's Creed: Valhalla

5) Doom Eternal

6) Hades

7) Mafia: Definitive Edition

8) Half-Life: Alyx

9) Crusader Kings III

10) Ori and the Will of the Wisps

Najbardziej oczekiwana gra roku 2021 według czytelników GRYOnline.pl:

Miejsce I - Dying Light 2

Cyberpunk 2077 triumfuje w głosowaniu czytelników GRYOnline.pl na Grę Roku 2020 - ilustracja #2

Dying Light 2 od polskiego studia Techland zapowiada się bardzo obiecująco. Kontynuacja pierwszoosobowej produkcji o zombie z 2015 roku ma zapewnić angażującą fabułę z wieloma wyborami moralnymi oraz bardzo płynną rozgrywkę, w której, podobnie jak w oryginale, dużą rolę ma odgrywać parkour oraz walka wręcz. Niestety wciąż nie wiemy, kiedy dokładnie tytuł będzie miał swoją premierę. Niewykluczone jednak, że dowiemy się tego już wkrótce.

Miejsce II - God of War: Ragnarok

Wskrzeszenie marki God of War w 2018 roku okazało się strzałem w dziesiątkę. Przeniesienie Kratosa w realia mitologii nordyckiej i zmiana jego charakteru z bezwzględnego zabijaki na ojca starającego się uciec przed swoją przeszłością przypadły do gustu wielu fanom i krytykom, co zaowocowało licznymi nagrodami branżowymi. Czy podobnie będzie ze zmierzającą na PlayStation 5 kontynuacją, która najprawdopodobniej (gdyż nie jest to jeszcze oficjalne) będzie nosiła podtytuł Ragnarok? Miejmy nadzieję, że tak.

Miejsce III - Hogwarts Legacy

Projekt od studia Avalanche ma wszelkie predyspozycje do tego, by być najlepszą grą osadzoną w uniwersum Harry'ego Pottera. Tytuł przeniesie nas do Hogwartu z XIX wieku, gdzie jako uczeń bądź uczennica słynnej brytyjskiej Szkoły Magii i Czarodziejstwa będziemy eksplorować niezwykły świat stworzony przez J.K. Rowling – rzucać czary, poznawać niezwykłe stworzenia i uczyć się tajemnych technik. Co z tego wszystkiego wyjdzie? Powinniśmy się o tym przekonać w tym roku.

Miejsca 4-10

4) Horizon: Forbidden West

5) Far Cry 6

6) Battlefield 6

7) Age of Empires IV

8) Hellblade II: Senua's Saga

9) Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

10) Resident Evil Village

Dokładniejsze omówienie wyników plebiscytu Gra Roku 2020 opublikujemy w wiadomości, która pojawi się w późniejszym terminie. Znajdą się w niej również najróżniejsze ciekawostki związane z głosowaniem. Rezultaty zostaną także omówione przez członków redakcji w podcaście Friendly Fire, którego będzie można posłuchać dziś o 19:00 na platformie Twitch.

Przypominamy, że każda osoba, która wzięła udział w plebiscycie Gra Roku 2020, powinna otrzymać abonament premium w serwisie GRYOnline.pl na siedem dni. Jeśli go nie widzicie, spróbujcie się wylogować i zalogować ponownie.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej