40 kg miasta przyszłości; zobacz Night City z Cyberpunka 2077 stworzone z klocków LEGO
Podobało Wam się Night City w Cyberpunku 2077? Równie duże wrażenie robi inspirowana miastem z gry studia CD Projekt RED, ważąca około 40 kilogramów budowla z klocków LEGO.
Patch 1.5 sprawił, że Cyberpunk 2077 stał się jeszcze lepszą grą, a Night City – jeszcze ładniejszym, nieco bardziej realistycznym miastem. Jak się okazuje, futurystyczna metropolia z produkcji studia CD Projekt RED jest również inspirująca. Może zaświadczyć o tym użytkownik Reddita o pseudonimie joslau-art, który na jej podstawie zbudował ważącą około 40 kilogramów budowlę z klocków LEGO. Zaprezentowaną w pełnej krasie, możecie ją podziwiać na poniższym filmiku.
Niestety nie wiemy zbyt wiele na temat procesu twórczego. Internauta nie opatrzył materiału żadnym opisem, a odpowiadając na pełne pochwał i zdumienia komentarze innych użytkowników Reddita, pół żartem, pół serio nadmienił tylko, że w wyniku pandemii miał zbyt dużo wolnego czasu. Przyznał również, iż jego dzieło nie jest wierną kopią żadnej z dzielnic Night City, ale było nimi mocno inspirowane.
Prywatnie nie buduję z klocków LEGO, ale za to mogę Wam polecić naszą cyberpunkową publicystykę:
- Elementy Wiedźmina 3, które nie sprawdziły się w Cyberpunku 2077
- Naprawiając Cyberpunka 2077 „Redzi” powinni wzorować się na No Man's Sky
Koniecznie rzućcie też okiem na infografikę prezentującą pierwszych piętnaście miesięcy rozwoju najnowszej gry studia CD Projekt RED:
Na filmiku nie widzimy też całego miasta, gdyż joslau-art zbudował z klocków LEGO jedynie jego fragment. Internauta zapewnił jednak, że ma pomysł na odtworzenie reszty metropolii.
Co było najtrudniejszym elementem projektu? Okazuje się, że stworzenie takiej konstrukcji, która samoistnie nie ległaby w gruzach. Jak wspomniałem na początku, całość waży ponoć około 40 kilogramów. Sporo – na szczęście joslau-art znalazł sposób na zwiększenie stabilności budowli.
Społeczność Reddita nie omieszkała zapytać internauty również o to, w jaki sposób uzyskał tak dobrze prezentujące się banery z hanzi (pismem chińskim) oraz witraże – gdyż owe elementy nie przypominają klocków LEGO. I nimi nie są – te pierwsze zostały bowiem laserowo wycięte z akrylu, drugie natomiast to przezroczyste okna z różnych zestawów LEGO z doklejonym z tyłu niebieskim papierem odblaskowym. Pomysłowe, prawda?