15. Gry PlayStation 1
Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl
Strona 15. Najpopularniejsze gry na platformę PS1.
Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?
Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.
Monkey Hero
RPG 28 lutego 1999
Japoński action RPG z typowym dla gatunku rzutem izometrycznym. Bohaterem gry Monkey Hero jest mający ludzkie cechy małpi wojownik, który podejmuje się misji uratowania świata.
Toy Story Racer
Wyścigi 5 marca 2001
Gra wyścigowa, oparta na licencji filmu animowanego pod tytułem Toy Story. W Toy Story Racer gracze wcielają się w bohaterów znanych z kreskówkowego oryginału i walczą o zwycięstwo na kilkunastu torach. Zabawę urozmaicają nie tylko zróżnicowane zasady, jakimi rządzą się poszczególne zawody, lecz także obecność rozmaitych power-upów rozrzuconych po trasach.
WCW Mayhem
Sportowe 31 sierpnia 1999
Bazująca na licencji amerykańskiej federacji wrestlingowej WCW produkcja, w której do dyspozycji posiadaczy konsoli oddano kilkudziesięciu najsłynniejszych zawodników. Przygotowany przez Electronic Arts tytuł wniósł szereg nowości do gatunku, starając się wyróżnić na tle konkurencji.
Wild Arms 2
RPG 2 września 1999
Druga odsłona wyróżniającego się specyficzną stylistyką, miksującą elementy Dzikiego Zachodu i steampunku, japońskiego RPG-a. Produkcja nie kontynuuje wątków z poprzedniczki i przedstawia zupełnie innych bohaterów oraz wydarzenia.
Tobal No. 1
Bijatyki 2 sierpnia 1996
Bijatyka, w której gracze biorą udział w turnieju sztuk walki, organizowanym na tytułowej planecie. Gra jest warta świeczki, gdyż zwycięzca przejmie kontrolę nad zasobami Molmoranu – rzadkiego i niebywale cennego surowca. Cechą charakterystyczną Tobal No. 1 jest obecność trybu fabularnego, w którym przemierzamy trójwymiarowe podziemia, obserwując akcję z perspektywy trzeciej osoby.
Tobal 2
Bijatyki 25 kwietnia 1997
Druga odsłona cyklu bijatyk od studia DreamFactory, która w przeciwieństwie do pierwowzoru nigdy nie opuściła granic Japonii. Tobal 2 nie tylko wprowadza zmiany w systemie walki, lecz także znacznie rozbudowuje tryb Quest Mode.
Treasures of the Deep
Akcji 31 sierpnia 1997
Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w najemnika wykonującego podwodne misje. Zadania stawiane przed nami w Treasures of the Deep polegają między innymi na plądrowaniu wraków statków, niwelowaniu skutków katastrof ekologicznych czy choćby na krzyżowaniu planów konkurencji. W momencie premiery tytuł zwracał na siebie uwagę przede wszystkim za sprawą wysokiej jakości oprawy graficznej.
Iron & Blood: Warriors of Ravenloft
Bijatyki 31 października 1996
Bijatyka opracowana przez firmę Take-Two Interactive, która przenosi nas do tytułowego świata Ravenloft. W Iron & Blood: Warriors of Ravenloft trafiamy w sam środek konfliktu pomiędzy siłami porządku i chaosu, których celem jest zdobycie pradawnych artefaktów. Tytuł posiada fabularną kampanię, którą można ukończyć w pojedynkę lub współpracując z drugim graczem.
Motor Toon Grand Prix 2
Wyścigi 24 maja 1996
Druga odsłona cyklu zręcznościowych gier wyścigowych, stworzonego przez studio Polys Entertainment. W Motor Toon Grand Prix 2 wcielamy się w jednego z ośmiu zawodników i walczymy o zwycięstwo na pięciu zróżnicowanych trasach – sukces zapewnia nie tylko opanowanie modelu jazdy i poznanie poszczególnych torów, lecz także umiejętne wykorzystanie power-upów rozrzuconych na torach.
Marvel Super Heroes vs. Street Fighter
Bijatyki 23 lutego 1999
Dwuwymiarowa bijatyka, w której gracze mogą się wcielić w superbohaterów z uniwersum Marvela lub wojowników zaczerpniętych z serii Street Fighter; lista zawodników dostępnych w Marvel Super Heroes vs. Street Fighter obejmuje między innymi Hulka, Wolverine’a, Ryu oraz Akumę. Całość okraszono komiksową grafiką, dzięki czemu gra dobrze zniosła próbę czasu.
Galaxy Fight: Universal Warriors
Bijatyki 3 maja 1996
Konwersja wydanej w 1995 roku na automatach bijatyki 2D, w której herosi z różnych planet stają do walki o prawo spotkania z potężnym bóstwem, pojawiającym się we wszechświecie raz na tysiąc lat.
WWF Attitude
Sportowe 31 lipca 1999
Bazująca na licencji słynnej federacji wrestlingowej WWF gra sportowa, która pozwala pokierować najsłynniejszymi zawodnikami świata i wziąć udział w kilkunastu różnych typach pojedynków. Gra jest kontynuacją WWF War Zone.
Chaos Break
Akcji 27 stycznia 2000
Survival-horror, w którym akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby. Gra opowiada o losach dwójki bohaterów wysłanych do zbadania sytuacji w pewnym laboratorium badawczym u wybrzeży Ameryki Południowej.
Vanishing Point
Wyścigi 5 lutego 2001
Gra wyścigowa starająca się w miarę rzeczywiście oddawać realia zmagań za kierownicami sportowych samochodów. Produkcja zawiera kilkanaście licencjonowanych aut, a także kilka różnych trybów zabawy.
Speedball 2100
Sportowe 29 września 2000
Utrzymana w cyberpunkowej stylistyce gra sportowa, która opowiada o zmaganiach w fikcyjnej dyscyplinie, łączącej założenia piłki ręcznej i hokeja na lodzie. Produkcja stanowi remake hitu wydanego na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku.
Blasto
Akcji 31 marca 1998
Strzelanina z widokiem z trzeciej osoby, w której głównym bohaterem jest muskularny, zamaskowany superbohater walczący ze złymi kosmitami. Produkcja ma wiele elementów humorystycznych i nawiązań do popularnych filmów.
Landmaker
Logiczne 9 grudnia 1999
Konwersja automatowej gry logiczno-zręcznościowej, w której celem zabawy jest budowanie jak największych konstrukcji. Wersja na PlayStation 1 zawiera kilka dodatkowych trybów zabawy.
Alfred Chicken
Zręcznościowe 12 kwietnia 2002
Odświeżona wersja gry Alfred Chicken z 1993 roku, w której gracze wcielają się w tytułowego koguta, ruszającego na ratunek swojej porwanej dziewczynie – Floelli. W trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane lokacje, skacząc po platformach i omijając wszechobecne pułapki, a także eliminujemy napotkanych przeciwników oraz przebijamy znalezione po drodze balony, co pozwala nam na uzyskanie dostępu do kolejnych etapów.
Blaster Master: Blasting Again
Zręcznościowe 13 lipca 2000
Platformówka 3D, w której gracze zyskują szansę pokierowania nowoczesnym pojazdem bojowym, a w niektórych sekwencjach także jego młodym pilotem. Tytuł jest kolejną odsłoną popularnej serii i opowiada o dalszych losach wojny pomiędzy ludźmi, a pragnącymi przejąć władzę na Ziemi kosmitami.
Critical Depth
Akcji 31 października 1997
Zręcznościowa produkcja oparta na założeniach znanych z samochodowych gier akcji. Tytuł pozwala pokierować wyposażonymi w różne uzbrojenie okrętami podwodnymi i wziąć udział w serii potyczek.
LMA Manager
Sportowe 1 stycznia 1999
Menedżer piłkarski, za którego opracowaniem stoi studio Codemasters. LMA Manager od początku tworzono wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 1, co pozwoliło na dostosowanie interfejsu i sterowania do specyfiki pada. Tytuł bazuje na piłkarskim sezonie 1999/2000, a my możemy poprowadzić do zwycięstwa drużyny z czterech angielskich lig (Premier League, Division One, Division Two, Division Three).
WWF SmackDown! 2: Know Your Role
Sportowe 21 listopada 2000
Druga odsłona popularnej serii gier bazujących na licencji federacji wrestlingowej WWF. Produkcja oferuje bogatą zawartość dla fanów dyscypliny – kilkudziesięciu zawodników do wyboru, szereg różnego rodzaju trybów, rozbudowany moduł sezonu oraz oferujący duże możliwości edytor postaci.
Swing
Logiczne 1 stycznia 1998
Gra logiczna inspirowana kultowym Tetrisem. W trakcie rozgrywki w Swing kontrolujemy specjalny podajnik, przy pomocy którego dobieramy kolorowe kule i zrzucamy je w dół, a naszym celem jest tworzenie rzędów składających się z co najmniej trzech piłek tej samej barwy. Deweloperzy ze studia Software 2000 pozwalają nam na zabawę tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie drugiego gracza.
WWF in Your House
Sportowe 31 października 1996
Wykorzystująca licencję amerykańskiej federacji wrestlingowej WWF gra sportowa. Tytuł nie stara się realistycznie odwzorowywać realiów dyscypliny. Stanowi mocno inspirowaną pierwszymi częściami Mortal Kombat luźną wariację na temat walk na ringach.