Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II - poradnik do gry

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Moce Sił Zła | Siły Zła | Władca Pierścieni Bitwa o Śródziemie II poradnik Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II

Ostatnia aktualizacja: 7 sierpnia 2019

Jednostki bojowe sił złą są dość słabe jakościowo, w pewnym sensie rekompensują to dość ofensywne moce armii ciemności. Moce sił dobra i zła są bardzo zbliżone działaniem, mimo to zaklęcia armii ciemności wydają się dużo potężniejsze.

Drzewo mocy zła

(5) Moc bierna o nazwie Czyściel to wręcz niezbędne zaklęcie, które skutecznie wzmocni naszą gospodarkę - Moce Sił Zła | Siły Zła | Władca Pierścieni Bitwa o Śródziemie II - Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II - poradnik do gry

(5) Moc bierna o nazwie Czyściel to wręcz niezbędne zaklęcie, które skutecznie wzmocni naszą gospodarkę. Za każdego zabitego wroga dostajemy surowce, moc należy do mocy biernych, działa więc ciągle, nie trzeba go co jakiś czas aktywować.

(5) Splugawiona Ziemia to odpowiednik Lasu Elfów: +50% do obrażeń i +50% do pancerza dla naszych jednostek - zaklęcie bardzo przydatne.

(5) Przywołanie Dzikich Ludzi z Dunlandu to kolejne warte uwagi zaklęcie. Podobnie jak elfickie przywołanie Ludzi z Dali, Dzicy Wojownicy przydadzą się m.in. do ataków na tyły wroga.

(5) Pieśń Bojowa działa podobnie jak Splugawiona Ziemia, daje +50% do obrażeń i +50% do pancerza dla zaznaczonych wojowników naszej armii.

(5) Nietoperze Jaskiniowe to niezbyt przydatne zaklęcie, które rozwiewa mgłę i wykrywa zamaskowane jednostki, zmniejsza też pancerz oraz obrażenia zadawane przez wrogów.

(10) Przywołanie Czatownika - dziw bierze, iż jest to zaklęcie dostępne już na wczesnym etapie rozgrywki. Przywołanie tak potężnego potwora zmienia losy niemal każdej z bitew. Działanie i siła rażenia tego zaklęcia niejednokrotnie ilustrowane jest w solucji sił zła w tym poradniku. Warto aktywować owy czar w samym środku wrogiej armii.

(10) Barykada przywołuje wieżę obronną z łucznikami - bardzo przydatne.

(10) Ciemność to tymczasowe pogrążenie mapy w ciemnościach. Sojusznicy otrzymują +50% do zadawanych obrażeń i do pancerza - przydatne przy dużych bitwach.

(10) Unicestwienie przerabia drzewa bezpośrednio w zasoby - typowy "wspomagacz" gospodarki.

(10) Całkowita lojlność - gdy rzucimy ten czar na wrogie legowiska, przejmujemy nad nim kontrolę. Czar o ile średnio przydatny do walki, o tyle niezbędny do wypełnienia sporej części dodatkowych celów misji podczas kampanii.

(10) Przywołanie pajęczaków przywołuje dość słabą hordę przerośniętych pająków.

(15) Oko Saurona odkrywa niewidocznych wrogów, a sojusznicy dostają +50% do zadawanych obrażeń i +50% do pancerza, dwukrotnie szybciej zdobywają też doświadczenie. W praktyce zaklęcie jest średnio użyteczne.

(15) Przemysł pozwala na zwiększenie produkcji zasobów w zaznaczonym budynku o 300% - bardzo ważny czar, niemal niezbędny.

(15) Podsycenie ognia daje +100% do zasobów zbieranych z drzew, moc bardzo przydatna bo bierna, czyli działająca nieustannie.

(15) Salwa strzał wystrzeliwuje zabójcze strzały w dowolne miejsce na mapie. Nie jest to broń masowego rażenia, ale pewne straty w szeregach wroga poczynić może.

(15) Przebudzenie żmija - zabójcza poczwara idealna do walki z licznymi jednostkami przeciwnika.

(20) Przywołanie smoka jak łatwo się domyśleć przywołuje ziejącą ogniem bestię. Potwór jest dość silny, niemniej jednak mało "kumaty" i jakby nie potrafi odnaleźć się na polu walki. Mimo to, warto go przywoływać.

(20) Dużo potężniejszą i efektownie wyglądającą bestią jest Balrog.

(20) Deszcz ognia przywołuje grad płonących kamieni na wskazany obszar.

(20) Uderzenie smoka przywołuje ziejącego ogniem smoka, bardzo przydatne przy dużych bitwach.