Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Football Manager 2009 - poradnik do gry

Football Manager 2009 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przegląd kadry | Skład w Football Manager 2009 poradnik Football Manager 2009

Ostatnia aktualizacja: 26 września 2019

Przegląd kadry

Wiesz już, na co trzeba zwracać uwagę w profilu zawodnika i jakie są kryteria doboru graczy pod kątem pozycji. Pora więc bliżej przyjrzeć się głównemu ekranowi drużyny, noszącemu nazwę Skład.

W prawym górnym rogu znajdują się dwie opcje - Przegląd kadry | Skład w Football Manager 2009 - Football Manager 2009 - poradnik do gry

W prawym górnym rogu znajdują się dwie opcje.

Tryby widoku - tutaj dostosowujesz wyświetlane w głównej tabeli informacje o graczach do swoich preferencji

Filtry - określasz kryteria wyświetlanych piłkarzy, czyli pozycje, sprawność etc.

Najczęściej korzystam z dwóch trybów widoku, które dostarczają w mojej opinii najpotrzebniejszych informacji na temat graczy. Są to:

Informacje ogólne - dostajemy dane na temat pozycji, narodowości, wzrostu, wagi, wieku i wartości zawodników. Przydaje się do ogólnego zorientowania się w sytuacji w zespole, czyli oceny struktury wiekowej oraz wartościowej piłkarzy.

Skład to natomiast opcja, która dostarcza wszystkich danych, potrzebnych przed meczem - Przegląd kadry | Skład w Football Manager 2009 - Football Manager 2009 - poradnik do gry

Skład to natomiast opcja, która dostarcza wszystkich danych, potrzebnych przed meczem. Dostajemy pakiet informacji na temat morale, formy w ostatnich spotkaniach, formy w całym sezonie oraz kondycji.

Porada:

Od razu po podjęciu pracy w danym zespole zabierz się za przegląd kadry. Włącz Widok ogólny, ustaw piłkarzy według wartości (od najwyższej do najniższej) i infiltruj każdy profil po kolei. Podstawą zasadą na początku każdej gry jest wychwycenie słabych i mocnych punktów zespołu.

Bądź surowy - znasz cele, jakie stawia przed Tobą zarząd, więc dobieraj piłkarzy, których umiejętności zapewnią Ci jego osiągnięcie. Na razie nie zaprzątaj sobie głowy taktyką - tutaj też, przynajmniej na początku, staraj się trzymać zasady głoszącej dobieranie ustawienia pod graczy. Przeglądając kadrę piłkarzy nadających się do kopania piłki przydzielaj do pozycji (na razie losowych), a darmozjadów najlepiej wyrzucaj od razu do rezerw, będziesz miał w ten sposób większy porządek.

Przy robieniu remontu w zespole (a praktycznie zawsze jest to konieczne, gdyż nigdy nie zastaniesz idealnie skonstruowanej drużyny) zwracaj uwagę głównie na kluczowe współczynniki dla danej pozycji, o których była mowa w poprzedniej części poradnika. Pamiętaj także o zajrzeniu w zakładkę Osobiste. Jeśli zawodnik jest kapitanem zespołu lub cieszy się uznaniem wśród kolegów, to pomimo jego przeciętnych umiejętności na razie warto go w drużynie zostawić, aby nie psuć atmosfery. Analogicznie trzeba eliminować zadymiarzy i kontrowersyjnych graczy, nawet jeśli mają szansę na zostanie gwiazdą zespołu. Wpływ morale na skuteczność zawodników na boisku jest bowiem naprawdę niebagatelny i warto dbać, aby poza boiskowe spięcia ich nie psuły. Nawet największe gwiazdy z najniższym poziomem morale są bezużyteczne, i warto o tym pamiętać.

Nie zdziw się, kiedy okaże się, że do gry na odpowiednim poziomie nadaje się tylko dziesięciu zawodników. Ustal, jakie są ich mocne strony, a następnie przydziel ich na optymalne pozycje. Następnie skrzętnie wynotuj wszystkie luki i zrób (przynajmniej w pamięci) listę miejsc w zespole, które musisz obsadzić. Warto na każdą pozycję mieć dwóch zawodników - najlepiej solidnego gracza + młodego, perspektywicznego zmiennika, który będzie go zastępował w krytycznych momentach.

Po odsianiu wartych uwagi zawodników pora o nich zadbać, jak również wziąć się za sprowadzanie nowych twarzy... i naturalnie żegnanie starych.