Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 2013 - poradnik do gry

Farming Simulator 2013 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Uprawa siana i trawy | Uprawa ziemi w Farming Simulator 2013 Farming Simulator 2013 poradnik

Ostatnia aktualizacja: 30 lipca 2019

Siano i trawa

Siano jest produktem ubocznym powstałym podczas żniw, zaś trawę musimy zasiać samodzielnie (analogicznie jak sieje się zboże) a następnie skosić ją przy użyciu jednej z wielu dostępnych w grze kosiarek. Oba te surowce możemy następnie sprzedać w skupie bądź też przetworzyć na pokarm dla zwierząt. Zależnie od sposobu dalszego ich wykorzystania możemy zbierać je w postaci bel lub luzem, wykorzystując do tego przyczepę zbierającą.

Opis żniw i uzyskiwania siana znajduje się w dziale Uprawa roli - zboża. Aby zebrać trawę do dalszego przetworzenia musimy najpierw skosić ją za pomocą odpowiedniej maszyny. Pomimo, że możemy zakupić bardzo tani model kosiarki AMAZONE Profihopper, polecam jednak odłożyć trochę więcej gotówki i wybrać sprzęt dołączany do ciągnika, taki jak np. pojedynczy Kuhn PZ 280 F lub podwójny Kuhn 980. Cechują się on znacznie większą wydajnością i o wiele lepiej nadają się do koszenia dużych połaci trawy niż malutka kosiareczka AMAZONE. Samo użycie sprzętu jest identyczne jak w przypadku pozostałych maszyn rolniczych: podłączamy go do ciągnika, ustawiamy się przed polem, włączamy go i wykonujemy kilka kursów (tempomat - 2): na ziemi pozostanie gotowa do dalszej obróbki trawa. Warto w tym miejscu wspomnieć, że nie trzeba kultywować gleby i obsiewać jej ponownie, gdyż świeża roślinność po pewnym czasie ponownie pokryje całe pole.

Koszenie trawy przy użyciu maszyn firmy Kuhn. - Uprawa siana i trawy | Uprawa ziemi w Farming Simulator 2013 - Farming Simulator 2013 - poradnik do gry
Koszenie trawy przy użyciu maszyn firmy Kuhn.

W tym momencie mamy do wyboru dwie możliwości. Możemy zgromadzić siano bądź trawę luzem a następnie nakarmić nimi zwierzęta lub sprzedać w skupie albo też użyć odpowiedniej maszyny aby uformować z nich bele, które można łatwo składować a następnie sprzedawać bądź wytworzyć z nich paszę.

Jeśli nie dysponujemy odpowiednim sprzętem oraz dużą ilością gotówki najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie przyczepy zbierającej (UWAGA! Pierwsza przyczepa zbierająca nie może napełniać koryta na pastwisku dla krów, stąd warto zaoszczędzić i kupić następny model). Następnie wystarczy podłączyć ją do ciągnika (tym razem nie trzeba używać obciążnika), włączyć mechanizm zbierający i przejechać po polu. Zebrane siano bądź trawa mogą być następnie sprzedane w skupie lub też użyte do nakarmienia zwierząt na pastwisku.

Rozładunek zebranego siana w skupie jest jedną z metod podreperowania stanu naszego konta. - Uprawa siana i trawy | Uprawa ziemi w Farming Simulator 2013 - Farming Simulator 2013 - poradnik do gry
Rozładunek zebranego siana w skupie jest jedną z metod podreperowania stanu naszego konta.

Jeśli jednak zdecydujemy się na stworzenie bel będziemy musieli wykonać dwie dodatkowe czynności: przesuszyć trawę przy użyciu przetrząsacza a następnie zebrać ją w pokos (równe rzędy) przy pomocy zgrabiarki. Wykorzystując każdą z tych maszyn musimy podłączyć obciążnik do ciągnika - następnie wystarczy przejechać po skoszonej (a później wysuszonej) trawie używając drugiego ustawienia tempomatu. Tak przygotowana trawa może być następnie uformowana w bele.

Wystarczy jedno użycie przetrząsarki, aby wysuszyć trawę. - Uprawa siana i trawy | Uprawa ziemi w Farming Simulator 2013 - Farming Simulator 2013 - poradnik do gry
Wystarczy jedno użycie przetrząsarki, aby wysuszyć trawę.

Formowanie skoszonej i wysuszonej trawy bądź siana w bele wymaga użycia wyspecjalizowanego ekwipunku. W grze dostępne są dwie takie maszyny: prasa rolująca Krone Comprima V 180 oraz prasa kostkująca Krone Big Pack 1290. Podstawową różnicą między belami jest sposób ich załadunku: okrągłe musimy przenosić za pomocą ładowacza czołowego, zaś kostki można bardzo łatwo zbierać przyczepą Arcusin Autostack FS 63-72. Niezależnie od wybranej przez nas metody, zakupioną maszynę podłączamy do ciągnika a następnie, zgodnie z lekcją z samouczka, przejeżdżamy nią nad rzędem słomy lub trawy. Prasa kostkująca pozostawia za sobą bele automatycznie, zaś prasa rolująca wymaga ręcznego rozładowania. Zebrane siano/trawę możemy sprzedać w skupie albo odwieźć w okolice pastwiska, gdzie później wykorzystamy je do przygotowania paszy.