Sprzęty i narzędzia kuchenne | Porady na start Cooking Simulator Cooking Simulator poradnik, porady
Ostatnia aktualizacja: 19 czerwca 2019
Cooking Simulator oddaje w nasze ręce pokaźny zasób realnych sprzętów i narzędzi kuchennych, z tego też powodu prezentujemy poniżej małą ściągawkę do czego służą i porady jak z nich korzystać. (więcej porad w dziale "Jak sprawnie pracować?")
Sprzęt kuchenny (idąc od strony lodówki):
- Blacha do pieczenia na wolnym ogniu - wszystko co pieczemy nie na oleju, opiekamy tutaj, używając szpatułki do obracania mięs (pamiętaj, by przypiekać mięsa z obu stron).
- Kuchenka Gazowa - uniwersalne narzędzie, gdzie będziemy zarówno smażyć, gotować i dusić.
- Piekarnik(i) - mamy dostępne 3; dwa główne, w kącie koło zlewu oraz jeden określany "zapasowym" pod kuchenką gazową. Warto je krótko nagrzać przed wykorzystaniem.
- Frytkownica - do prawidłowego wykorzystania wymaga koszyka do frytkownicy (do zakupu tam gdzie reszta narzędzi). Lewy przycisk napełnia frytkownicę olejem, prawy odsącza olej, przycisk na dole włącza i wyłącza proces smażenia. Podgrzewa szybciej
- Grill - wiadomo; I chociaż gra sugeruje, że "prawdziwy kuchmistrz używa jedynie szczypiec" szpatułka "robi robotę" dużo szybciej i sprawniej (mniejsze ryzyko, że mięso wyląduje na podłodze)
- Robot kuchenny - wykorzystywany do przygotowywania sosów, przecierów itp.; niewygodny do wykorzystania, przenośny blender (opisany ponizej) wydaje się znacznie wygodniejszy w obsłudze.
- Mikrofalówka - chociaż już w tutorialu przestrzegają nas, że "prawdziwy kucharz nigdy nie zniży się do korzystania z mikrofalówki" jest to jedyny sprzęt pozwalający "nieinwazyjnie" podgrzać jedzenie, które ostygło; Więcej informacji o tym poniżej, w sekcji "Jak sprawnie pracować?"
- Kontuar (ta wyspa na środku kuchni) - miejsce, gdzie odbywa się połowa naszej pracy (krojenie, doprawianie, kupowanie, układnie dań), warto je dobrze zorganizować (więcej w nast. sekcji)
Narzędzia kuchenne
- Radio - można puścić z niego kilka utworów z gry, swoje własne lub radiowe streamy internetowe;
- Laptop - można na nim sprawdzić statystyki naszej działalności, odblokować nowe przepisy, nowe zdolności i umiejętności (więcej o nich poniżej) oraz elementy do zmiany wystroju kuchni;
- Telefon - służy do zamawiania napraw uszkodzonego sprzętu kuchennego. Zgubiłeś telefon? Wystarczy kliknąć raz na podstawę od telefonu i dać mu moment na powrót na miejsce;
- Wyświetlacze LCD - wyświetlają informacje o przepisach (po lewej potrzebne składniki, po prawej co mamy z nimi zrobić; listę z wytycznymi można przewinąć patrząc na ekran i używając kółka myszki);
- Pudła - to po prostu przenośny sklep. Ustaw sobie jedno przy miejscu pracy;
- Noże - zastosowanie raczej oczywiste; Przy delikatnych ruchach w "dokładnej manipulacji" możemy też nimi poprawiać ułożenie części dań na talerzu.
- Patelnia - jedno z naszych głównych narzędzi pracy. Nie zapomnij użyć oleju lub pochodnych.
- Patelnia do Paelli - jeden z najlepszych "pojemników", a także patelnia pozwalająca smażyć kilka obszerniejszych dań naraz (co zazwyczaj nie jest wskazane, patrz rozdział [zalinkuj mnie]"Jak sprawnie pracować?"), oryginalnie wykorzystywana do bazujących na ryżu i szafranie dań kuchni hiszpańskiej.
- Patelnia grillowa -wrzucana na normalny palnik kuchenki pozwala przypiekać bez tłuszczu (taki pseudo-grill), kosztem sporo dłuższego czasu przygotowania mięsa. W realnym świecie raz, że smaruje się je tłuszczem (tutaj też możemy go w sumie dodać), dwa że przygotowywane w ten sposób mięso jest dużo zdrowsze od smażonego w normalny sposób.
- Szpatułka - jedno z najlepszych i najbardziej uniwersalnych narzędzi: proste i wygodne w obsłudze i w trybie kontekstowym praktycznie uniemożliwiające bolesne pomyłki; Używaj także do grilla!
- Szczypce - narzędzie służące do obracania mięsa na grillu. Niewygodne i problematyczne.
- Stoper - lub jak kto woli "timer"; można ustawić na nim dzwonek mający nas poinformować, że np. czas zdjąć potrawę z ognia; da się go ustawić z dokładnością do 10 sekund;
- Sitko -do odsączania wody z makaronów.
- Talerze - podstawowy sposób serwowania dań. Dania najlepiej serwować na tych największych.
- Tace do pieczenia - używane do pieczenia, ale z racji rozmiarów przydają się także w charakterze "pojemnika" na składniki i deski do krojenia (mało z nich spada ze względu na kształt i rozmiar)
- Gąbeczki - jedyny sposób, by czyścić wszystko, co nie leży na podłodze. Nie wymagają płynu (są domyślnie nasączone), nie trzeba ich czyścić ani myć.
- Mop - odpowiednik gąbeczek, tyle że do podłogi.
- Opalarka - teoretycznie powinna być używana do zarumieniania mięsa, ale przynajmniej w "earlygame" nie ma żadnego zastosowania poza ułatwianiem destrukcji w naszej pięknej kuchni.
- Wiadro - dużo mniej wygodna wersja mopa, a także narzędzie, które możemy używać z nim w tandemie. W praktyce nie udało nam się znaleźć dla niego praktycznych zastosowań.