Ogród, nisza | Watykan, 8 listopada 2008 poradnik Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona
Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2016
Ogród, nisza
Zaintrygowana Sylvie kieruje się do ogrodu (wyjście na wprost ochroniarza). Tam (prawy dolny róg ekranu) znajduje sekator , który słusznie uznaje za przydatny. Z kolei pod stojąca przy murze rzeźbą (na wprost), na ciągnącym się przed nią niskim murku lokalizuje szereg kamiennych elementów , które można dowolnie podnosić i odkładać. Wziąwszy cztery z nich (więcej nie jest w stanie udźwignąć) przechodzi do dalszej części ogrodu - w lewo. W tym momencie odbiera telefon od Jamesa, który umawia się z nią na jutro w świątyni na Gozo.
W tej części ogrodu zainteresowanie Sylvie wzbudza nisza (po lewej). Zbliżywszy się, dziewczyna z kwitnącego krzewu obcina sekatorem piękny bukiet czerwonych róż , po czym tym samym sekatorem usuwa z muru pokrywające go pnącze . Ujawnia się fragment muru z wgłębieniami wręcz sugerującymi, że należałoby je uzupełnić, tworząc przy okazji coś na kształt stopni, po których można by wspiąć się na górę. Oczywiście do uzupełnienia owych pustych miejsc posłużą kamienne elementy zabrane z murku z drugiej części ogrodu.
Jednak nie da się ich wpasować na chybił trafił czy na siłę, muszą zostać dobrane do wielkości brakujących w murze kamieni oraz ułożone od dołu do góry, tak by ostatecznie stworzyły napis: VITA ET VIRTUS LABORE IN. (Jeśli więc nie masz przy sobie żadnego, który pasowałby do najniżej usytuowanego wgłębienia lub do drugiego od dołu, wracaj pod murek i poszukaj fragmentu z napisem VITA i z kolejnymi napisami, przy czym ważna informacja jest taka, że wyrazy: ET, VIRTUS, LABORE występują w postaci dwu fragmentów oraz że istotnej jest, by instalując lewą część danego napisu, klikać z lewej strony wgłębienia, a górną - z górnej i odwrotnie. Jeśli nie pomieszałeś pierwotnego ułożenia kamieni na murku, podnosząc je i odkładając w inne miejsce, to leżą one od lewej w następującej kolejności: VITA, dolna część VIRTUS, IN, prawa część ET, prawa część LABORE, górna część VIRTUS, lewa część ET, lewa część LABORE).
Ułożenie stopni z kamiennych elementów wymaga paru kursów z niszy do murku i z powrotem. Kiedy to się wreszcie udaje, Sylvie wspina się po nich na szczyt muru, gdzie zauważa znajdujący się w nim otwór strzelniczy oraz spogląda na ulicę poniżej. Dostrzega, że widziany wcześniej taksówkarz stacjonuje dokładnie w tym miejscu, ale by się tam dostać, przydałaby się lina. Zatem dziewczyna na razie schodzi do niszy (w prawo) i przez ogród powraca do holu budynku.