Dźwięk w grach. Słuchawki gamingowe i głośniki
Spis treści
Dźwięk w grach
W grach najlepiej sprawdzają się systemy o neutralnym, liniowym dźwięku. Oznacza to, że brzmienie takiego zestawi nie powinno faworyzować któregokolwiek z elementów składowych: basu, średnicy ani sopranów. Choć tego typu brzmienie może się wydawać dość nudne i płaskie (zazwyczaj stosują je realizatorzy dźwięku w studiach nagraniowych), to z drugiej strony cechuje się ono najlepszą sceną, przestrzenią i umiejscowieniem źródeł pozornych. Zwłaszcza w grach takich jak Counter Strike: Global Offensive czy Rainbow Six Siege może to przynieść wymierne korzyści.
Wielu esportowych graczy tak naprawdę w czasie meczu stosuje swoje własne słuchawki douszne lub dokanałowe, po czym nakłada na głowę niepodłączone słuchawki firmy sponsorującej dany team. W ten sposób wypełniane są warunki kontraktu sponsorskiego, zaś gracz może stosować którekolwiek z wybranych przez siebie słuchawek (pod warunkiem oczywiście, że są one odpowiednio małe).
Decydując się na konkretny headset, powinniśmy kierować się przede wszystkim komfortem, jaki dany produkt jest nam w stanie zapewnić. Nawet najlepszy dźwięk nie zrekompensuje nam uczucia ciężkości, ucisku czy gorąca w trakcie długotrwałych sesji. W zalewie produktów dedykowanych graczom nie ma żadnego problemu, aby w każdym przedziale cenowym znaleźć przyzwoicie brzmiące słuchawki zapewniające wysoki poziom komfortu.
Wybór różnych modeli słuchawek na rynku jest wręcz zatrważający. W ofertach producentów łatwo się pogubić, ale z drugiej strony – każdy gracz powinien znaleźć coś dla siebie. Aby pomóc Wam w poszukiwaniach, razem z redakcją niemieckiego GameStara przeczesujemy rynek i wybieramy najciekawsze naszym zdaniem modele. Znajdziecie je w naszym poradniku zakupowym - Najlepsze słuchawki gamingowe.